Rehabilitační kočárek pro Tomáška

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační kočárek; dar zajišťuje www.r82.cz

Obrázek daru
Bc. Petra  Brožovská
Patron příběhu

Bc. Petra Brožovská

sociální pracovnice v oblasti OSPOD

Komentář patrona

Pracuji jako sociální pracovnice v oddělení sociálně právní ochrany dětí. S malým Tomáškem jsem se setkala, když nás kontaktovala jeho maminka s tím, že by potřebovala poradit ohledně úpravy poměrů. Tomáškův příběh se pak stal mojí srdeční záležitostí. S rodinou jsem jednala opakovaně, malý Tomášek mě doslova okouzlil. Nehledě na to, že se jeho rodiče rozhodli žít odděleně, jsem rodině nabídla, že kdybych jim mohla v čemkoliv pomoci, ať se na mě neváhají obrátit, což se vzápětí stalo. Maminka Tomáška mě požádala o to, zda bych se nestala patronkou jejich příběhu. Musím říct, že mě velmi potěšilo, že mohu být součástí něčeho takového. Tomášek je velký bojovník a jeho rodina dělá všechno pro to, aby byl spokojený. Mají před sebou ještě dlouhou cestu, ale i tak jsou všichni rádi za každičký malý krůček vedoucí ke zlepšení jeho zdravotního stavu. Tomášek by teď potřeboval speciálně upravený kočárek, který by byl přizpůsoben jeho individuálním potřebám. Tomáškovi by poskytoval kvalitní oporu těla a mamince by usnadnil manipulaci s ním.

Společně jsme vybrali
celou částku 85,435 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Postižený Tomášek a jeho příběh

Tomášek (1 rok) se narodil o měsíc dřív císařským řezem, a to kvůli akutnímu nedostatku kyslíku. Věřila jsem, že bude v pořádku, ale v osmi měsících mu byla diagnostikována kvadruspastická forma dětské mozkové obrny. V reálném životě to znamená, že Tomášek neleze, neplazí se, nesedí ani nechodí. To ale není všechno. K DMO se bohužel ještě přidala tzv. mikrocefalie. Do budoucna mu tak může, ale nemusí přestat růst hlavička. Dle lékařů hodně záleží na tom, jak moc budeme s Tomáškem pracovat. Našeho malého srandistu ještě trápí opožděný psychomotorický vývoj, kdy pohybově odpovídá tříměsíčnímu miminku.

Navzdory všem svým omezením je ale Tomášek velmi usměvavé a zvědavé miminko. Má chuť do cvičení a poznávání nových věcí. Je to můj malý bojovník. S Tomáškem bydlíme v bytě 1+1 na vesnici, ve třetím patře bez výtahu. Žijeme sami, ale tatínek na péči o svého syna samozřejmě přispívá.

Nyní jsem se rozhodla požádat prostřednictvím Patrona dětí o příspěvek na rehabilitační kočárek. Ten by byl upraven přesně podle individuálních potřeb našeho syna. Tomášek by v něm získal potřebnou oporu a jistotu a mně by se s ním lépe manipulovalo. Výdaje na jeho pořízení jsou však příliš velké, a proto nejsme schopni mu ho sami pořídit. Předem vám všem moc děkuji za ochotu a pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě