Rehabilitační pobyt pro Zlatušku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitaci s pobytem, dar zajišťuje Aquaklim s.r.o. - Sanatoria Klimkovice

Obrázek daru
Lucie Wabnitzová
Patron příběhu

Lucie Wabnitzová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Zlatušce v roce a půl odhalili nádor na mozku. Má za sebou dvě operace a chemoterapii. Nádor způsobil, že má postiženou pravou ručičku a nožičku. U mnoha běžných činností se neobejde bez maminčiny pomoci a musí intenzivně rehabilitovat. Rehabilitace jí opravdu pomáhají, ale jsou finančně velmi nákladné. Vidím, jak se rodina o Zlatušku obětavě stará, ale jsou ve finanční tísni a potřebují pomoc s financováním rehabilitací. Už jednou Patron dětí pomohl vybrat částku na cvičení v oblečku a Zlatuška díky němu udělala velké pokroky. Prosíme o pomoc podruhé, tentokrát na rehabilitační pobyt v Klimkovicích, což je zařízení s různými procedurami, bazénem a intenzivní neurorehabilitací. Děkujeme za předchozí pomoc a doufám, že pomůžete i podruhé. Zlatuška a její rodina to doopravdy potřebují.

Společně jsme vybrali
celou částku 37,600 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Zlatušky, která trpí pravostrannou hemiparézou po nádoru na mozku

Zlatuška je usměvavá a veselá holčička, která vyrůstá v rodinném domku s maminkou, tatínkem a dvěma staršími bratry. Narodila se jako zdravé miminko, ale když jí byl rok, všimla si její maminka, že špatně chodí a nepoužívá pravou ručičku. Po lékařských vyšetřeních jí byl nalezen nádor na mozku.

Pro rodinu nastalo peklo. Dvě operace, a pak rok a půl chemoterapie. Dnes i po odstranění nádoru musí Zlatuška jezdit často do nemocnice na kontroly a magnetickou rezonanci. Rodina věří a doufá, že všechno bude v pořádku, a že bude Zlatuška zas kompletně zdravá. Bohužel jí nádor způsobil pravostrannou hemiparézu neboli částečné ochrnutí pravé poloviny těla. Pravou nožičku vytáčí, občas i padá a používá jen levou ručičku. Cvičí, aby si zlepšila hybnost končetin, ale aby udělala ještě větší pokroky, potřebuje intenzivní rehabilitační pobyt.

Ten je ale pro rodinu příliš finančně náročný. Zlatušce se totiž nedávno zranil tatínek, který rodinu do té doby živil, čímž se rodina octla ve finanční tísni. Nemohou si tudíž dovolit Zlatušce rehabilitace zaplatit. Ale nejdůležitější je, aby byla Zlatuška zas zdravá, proto se rodiče rozhodli požádat o pomoc Patrona dětí a za jakýkoliv příspěvek na Zlatuščinu rehabilitaci upřímně děkují.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě