Relaxační vak pro autistu Kristýnka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

speciální polohovací relaxační vak, dar zajišťuje REHAS

Obrázek daru
Miroslava Špalková
Patron příběhu

Miroslava Špalková

učitelka

Komentář patrona

Jsem Kristýnkova třídní učitelka. Kristýnek je autista a nastoupil v září letošního školního roku na naše oddělení ve speciální mateřské školce. Zpočátku to s ním bylo těžké, plakal, nevydržel sedět ani ležet, nic nejedl, nezapojoval se, zkrátka trvalo dlouho, než si na nové prostředí zvykl. Teď si ale školku oblíbil a chodí sem moc rád. Kristýnkova maminka je obdivuhodná paní, která je bohužel na Kristýnka a jeho bratra sama. Velkou zásluhu na Kristýnkově adaptaci měl relaxační vak a doporučila jsem jeho mamince, ať si jej pořídí i domů, neboť pomáhá Kristýnka zklidnit při jeho častých afektových situacích. Kristýnkova maminka bohužel nemá na vak peníze, ví ale, že by Kristýnkovi moc pomohl. Přimlouvám se tedy za možnou pomoc. Děkuji.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,410 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Kristýnka, který se potýká s autismem

Kristýnek brzy oslaví třetí narozeniny. Chodí do školky, má rád svého brášku Sebastiána a svou maminku. Jeho život ale není procházka růžovým sadem. Lékaři krátce po jeho narození zjistili, že Kristýnek trpí autismem.

Jeho maminka mu poskytuje maximální péči, bohužel to nemá snadné, protože se Kristýnek bojí všeho nového. Nových míst, cizích lidí. Každá návštěva obchodu, každá procházka na neznámé místo, všechno je boj. Sám se nenají, ani neoblékne. Nemluví. Maminku to stojí hodně peněz i úsilí, ale bojovat nepřestává.

Kristýnek chodí do školky, kde prospívá, ačkoliv mu dlouho trvalo, než si na ni zvykl. Co mu hodně pomohlo se na nové prostředí adaptovat, byl relaxační vak, který ho uklidňoval při jeho záchvatech vzteku a pláče. Maminka by mu ráda pořídila tento vak i na doma. Kristýnek by byl klidnější, cítil by se v bezpečí a ona by se tak mohla věnovat i jeho bráškovi. Bohužel vychovává syny sama, jejich otec na ně nepřispívá a ona nemá peněz nazbyt. Ví ale, jak moc by vak Kristýnkovi ulehčil život a rozhodla se tedy požádat o příspěvek Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě