Ricardovi na milovanou školku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

mateřskou školku pro Ricarda na tři měsíce

Obrázek daru
Michaela Hrušková
Patron příběhu

Michaela Hrušková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Ricardo je synem mé klientky, se kterou spolupracujeme na zlepšení její akutní nepříznivé sociální situace. Je velmi šikovný, bystrý, vychovaný a usměvavý, snaží se pomáhat mamince. Ta to nemá snadné, poněvadž má ještě dalších pět dětí. Žili do letošního února v azylovém domě, nyní se přestěhovali do nájemního bytu. Maminka, i přes veškerou svoji snahu dát dětem vše, co potřebují, má málo peněz. Zvlášť nyní po přestěhování jí finanční situace nedovolila ani zaplatit školku, do které by Ricardo tak rád chodil. Podmínkou pro to, aby mohl do školky chodit dál, je zaplacení obědů ve výši 33,- Kč za den. Pro Ricarda je to velmi důležité, protože ve školce se může setkávat se svými vrstevníky a budovat tak s nimi potřebné sociální vztahy. Díky vedení učitelek se má možnost také naučit novým věcem a upevňovat si denní režim.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,013 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Vrátí se Ricardo co nejdříve znovu do své školky?

Šestiletý Ricardo si rád maluje, jako každý kluk si taky rád hraje s auty. Miluje pejsky a pohádky o nich. Je ale hyperaktivní, chvíli neposedí.

S maminkou a pěti dalšími sourozenci žili do února v azylovém domě. Přestěhovali se nyní do nájemního bytu, ale kvůli zvýšeným nákladům mamince nezbyly prostředky na zaplacení školky. Bylo potřeba zaplatit kauci a nájem dopředu, nakoupit jídlo.

Teď tedy Ricardo do školky nechodí, i když se maminka snažila domluvit s vedením školy, aby obědy platila vždy jen týden dopředu, protože částka na celý měsíc je pro ni velmi zatěžující. Pro synka je to smutné, těžce to nese a někdy i kvůli tomu pláče.

Protože je Ricardo hyperaktivní, nevzali ho do běžné školky, ale navštěvoval mateřskou školu pro děti s vadami řeči. Moc by mu pomohlo, kdyby mohl chodit do školky nadále a pravidelně, pomáhá mu a samozřejmě se tam vídá i s kamarády, kteří mu teď chybějí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě