Rozálce na intenzivní pohybovou terapii

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní rehabilitační program TheraSuit; dar zajišťuje Centrum Hájek z.ú.

Obrázek daru
Mgr. Pavla  Foster Skalová
Patron příběhu

Mgr. Pavla Foster Skalová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

S Rozálkou jsem se poznala před dvěma lety, kdy jsem začala s její rodinou spolupracovat v rámci služby rané péče. Rozálka je veselá a radostná holčička, která moc ráda objevuje svět kolem sebe. Leze po čtyřech, začíná se pomalu stavět na nožičky a jde jí to čím dál tím lépe - dokáže už vylézt na gauč, dostat se k šuplíku v kuchyni nebo vyházet krabici s hračkami. V rozvoji motorických dovedností jí pomáhá pravidelná fyzioterapie, kterou velmi pečlivě zajišťují rodiče. Další posun v Rozálčiných dovednostech by mohl nastat po využití terapie TheraSuit, která bohužel není hrazená pojišťovnou. Je však velká šance, že právě díky ní začne Rozálka chodit - a to by se to teprve objevovalo! Pojďme jí na tuto nákladnou terapii přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 58,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcerky, která se pere se vzácnou genetickou poruchou

Tříletá Rozálka je veselá a neustále dobře naladěná holčička, která miluje legraci. Je ráda ve společnosti dětí, miluje zvířátka, vodu a vše s ní spojené, strávila by v ní klidně celý den. Do života si ale přinesla Angelmanův syndrom, vzácnou genetickou poruchu, jež se u ní projevuje opožděným psychomotorickým vývojem, těžkou mentální retardací a neschopností mluvit. Všechny děti s tímto syndromem dosahují duševní úrovně nejvýše tříletého dítěte a potřebují celoživotní asistenci (např. v krmení, oblékání a osobní hygieně).

Bohužel se jedná o poruchu, která se nedá vyléčit, a tak se soustředíme na boj s jednotlivými komplikacemi. V současné době Rozálka zdatně leze, usilovně ale pracujeme na tom, aby se jednou sama postavila na nohy. Dvakrát do týdne s ní jezdíme do Centra Hájek, kde naše beruška podstupuje rehabilitace, ergoterapie i vodoléčbu, věnuje se jí také speciální pedagog.

Nyní bychom rádi vyzkoušeli intenzivní rehabilitační program TheraSuit, který by ji konečně mohl rozchodit. Bohužel se ale jedná o poměrně nákladnou záležitost, na kterou nám pojišťovny nepřispějí, a tak vás moc prosíme o pomoc. Rozálka je momentálně ve fázi, kdy se u nábytku začíná stavět na nohy, sama se ale ještě neudrží. To se však díky TheraSuit může změnit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě