společně za lepší
dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+
Moje zóna

Samíkovi na příměstský tábor pro malé vědce

Přispívali jste na

příměstský tábor v Centru nadání

Mgr. Dagmar  Pekárková
Patron příběhu

Mgr. Dagmar Pekárková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Samíka znám prakticky od batolícího věku. S ním a jeho maminkou jsem se totiž seznámila ve školce, kam chodil společně s mými dětmi. Samík je velmi chytrý a nadaný chlapeček, který se však potýká s problémy, jež hodně nadané děti mívají – necítí se dobře v kolektivu svých vrstevníků, vyhledává spíše starší děti nebo děti, které s ním sdílejí pokročilejší zájmy o vědu a techniku. Rodiče ho v jeho zájmech podporují, na jeho zvídavé otázky ale často neznají odpovědi. Rádi by mu proto v létě dopřáli příměstský tábor zaměřený na témata kolem vědy a techniky, finanční situace jim to ale nedovoluje. Samíkův tatínek je totiž na vozíku, trpí roztroušenou sklerózou, a pobírá invalidní důchod. Maminka se o něj doma stará. Vzhledem k této situaci tak na tábor nemají peníze. A proto žádají o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nadaný Samík a jeho příběh

Téměř sedmiletý Samík je nadaný kluk, kterého zajímá hlavně věda, stroje, matematika a vesmír. Jeho rodiče mají na jedné straně velkou radost z toho, že Samík už takhle brzy ví, co ho baví a zajímá, na druhé straně si ale uvědomují své vlastní vědomostní limity. Na spoustu otázek mu totiž už teď nedokáží odpověď.

Maminka proto přemýšlela, jak to udělat, aby mohl strávit pár dní s dětmi, které mají stejné zájmy jako on, až našla příměstský tábor zaměřený na vědu a techniku. Ze svého objevu měla velkou radost, když ale viděla, že příměstský tábor stojí téměř 3 000 korun, její nadšení opadlo. Taková částka se totiž v rodinném rozpočtu nenajde.

Samíkův tatínek je v invalidním důchodu. Už dlouho se pere s roztroušenou sklerózou, která ho upoutala na invalidní vozík. Při většině činností potřebuje pomoc, sám toho moc nezvládne, takže se o něj maminka musí starat. Tato skutečnost se samozřejmě odráží i na finanční situaci rodiny.

Samíkovi rodiče si teď nepřejí nic jiného, než aby mohl jejich syn trávit čas v podnětném prostředí, kde bude moci uplatnit své nadání. A protože už nemají jinou možnosti, jak peníze na tábor sehnat, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí. Pomozme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Volný čas
Zbývá 11 dní
Kroužky pro šikovnou Anetku
520 Kč
Cílová částka 3,520 Kč
Podpořit příběh
Volný čas
Zbývá 17 dní
Volný čas
Zbývá 21 dní