Samíkovi na příměstský tábor pro malé vědce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

příměstský tábor v Centru nadání

Obrázek daru
Mgr. Dagmar  Pekárková
Patron příběhu

Mgr. Dagmar Pekárková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Samíka znám prakticky od batolícího věku. S ním a jeho maminkou jsem se totiž seznámila ve školce, kam chodil společně s mými dětmi. Samík je velmi chytrý a nadaný chlapeček, který se však potýká s problémy, jež hodně nadané děti mívají – necítí se dobře v kolektivu svých vrstevníků, vyhledává spíše starší děti nebo děti, které s ním sdílejí pokročilejší zájmy o vědu a techniku. Rodiče ho v jeho zájmech podporují, na jeho zvídavé otázky ale často neznají odpovědi. Rádi by mu proto v létě dopřáli příměstský tábor zaměřený na témata kolem vědy a techniky, finanční situace jim to ale nedovoluje. Samíkův tatínek je totiž na vozíku, trpí roztroušenou sklerózou, a pobírá invalidní důchod. Maminka se o něj doma stará. Vzhledem k této situaci tak na tábor nemají peníze. A proto žádají o pomoc vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,990 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Nadaný Samík a jeho příběh

Téměř sedmiletý Samík je nadaný kluk, kterého zajímá hlavně věda, stroje, matematika a vesmír. Jeho rodiče mají na jedné straně velkou radost z toho, že Samík už takhle brzy ví, co ho baví a zajímá, na druhé straně si ale uvědomují své vlastní vědomostní limity. Na spoustu otázek mu totiž už teď nedokáží odpověď.

Maminka proto přemýšlela, jak to udělat, aby mohl strávit pár dní s dětmi, které mají stejné zájmy jako on, až našla příměstský tábor zaměřený na vědu a techniku. Ze svého objevu měla velkou radost, když ale viděla, že příměstský tábor stojí téměř 3 000 korun, její nadšení opadlo. Taková částka se totiž v rodinném rozpočtu nenajde.

Samíkův tatínek je v invalidním důchodu. Už dlouho se pere s roztroušenou sklerózou, která ho upoutala na invalidní vozík. Při většině činností potřebuje pomoc, sám toho moc nezvládne, takže se o něj maminka musí starat. Tato skutečnost se samozřejmě odráží i na finanční situaci rodiny.

Samíkovi rodiče si teď nepřejí nic jiného, než aby mohl jejich syn trávit čas v podnětném prostředí, kde bude moci uplatnit své nadání. A protože už nemají jinou možnosti, jak peníze na tábor sehnat, rozhodli se požádat o pomoc Patrona dětí. Pomozme!

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě