Šárince na obědy a pobyt ve školce

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a obědy v mateřské škole na 3 měsíce

Obrázek daru
Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

Pracovník neziskové organizace

Komentář patrona

Se Šárkou se znám prostřednictvím sociální práce s její maminkou u nás v Poradně pro ženy a dívky. Šárinka je se svým starším bratrem Viktorem díky krátkému věkovému rozpětí úzce spjata. Ačkoli je mladší, dobře rozumí jeho způsobu komunikace a je jeho jakousi "překladatelkou". I ona si moc ráda kreslí a hraje si. Maminka se vlastními silami snaží zvládat dlouhodobou obtížnou životní situaci samoživitelky - má v péči tři děti, což je pro ni značně náročné. Nyní jí končí rodičovská dovolená, nemá ale nic našetřeno. Úřad práce ji odmítl evidovat, pokud nebude mít zajištěnou školku pro děti. Školka chce však platbu předem. A to je problém, se kterým se musí obrátit s prosbou o pomoc k lidem, kteří by byli ochotni jí na zaplacení školkovného v tuto chvíli alespoň dvou dětí přispět.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,499 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Šárka se těší do školky, potřebuje však, aby ji maminka mohla zaplatit

Jsou děti, pro které je školka nedostupná. Jedním z nich je v tuto chvíli i čtyřletá Šárinka. Je to moc hodná, klidná a velmi přátelská holčička, která navíc pomáhá i se svým bráškou Viktorem. Jako každá dívenka si ráda hraje s panenkami, baví ji sledovat pohádky a snít si své holčičí sny.

To vše by mohla dělat i ve školce, kam ji maminka musí dát, aby mohla začít chodit do práce. Potíž je však v tom, že v tuhle chvíli mamka na zaplacení školky a obědů v ní peníze nemá.

I proto nezbývá Šárce a bráškovi Viktorkovi nic jiného, než doufat, že se najdou lidé, kterým nebude jejich příběh lhostejný a pomohou. Vždyť i školka je pro děti dalším stupínkem v dozrávání...

(P.S. Jména obou sourozenců jsou změněna. Děkujeme za pochopení)

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě