společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Viktor potřebuje jít do školky

Přispět můžete na

stravné a školkovné v MŠ

Bc. Michaela Hrušková
Patron příběhu

Bc. Michaela Hrušková

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Viktorkem se znám prostřednictvím práce s maminkou u nás v Poradně pro ženy a dívky. Má ještě staršího bratra a mladší sestru. V současné době lékaři zjišťují, zda se potvrdí podezření na autismus, dále má potvrzenou též logopedickou vadu. Pokud bude Viktor ve speciální školce, místní personál mu může věnovat adekvátní péči, výchovu a vedení - vše, co potřebuje pro jeho rozvíjení s ohledem na zdravotní obtíže. Maminka navíc může chodit do práce a nemusí být závislá na dávkách hmotné nouze, ze kterých se obecně velmi těžko žije, šetří a zajišťuje dětem vše potřebné. Matka se vlastními silami snaží zvládat dlouhodobou obtížnou životní situaci samoživitelky v hmotné nouzi. Nyní jí končí rodičovská dovolená, objektivně nemá nic našetřeno. Úřad práce ji však odmítl zaevidovat, pokud nebude mít zajištěnou školku, aby mohla jít do práce. Školka chce ale platbu předem. Vlivem vyplacení zbytku rodičovského příspěvku ve vyšší částce než bylo obvyklé, byla vyřazena na přechodnou dobu z hmotné nouze. Školka školné odpustit nemůže, bohužel v ní nejde ani čerpat obědy pro děti zdarma.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Viktorovi na školku a obědy

Viktorek má podobné záliby jako kluci v jeho věku. Je živý, ale i samostatný. Pravdou ale je, že toho zatím moc nenamluví. Potřebuje řád, ale i jistotu. Nemá rád změny.

Rád si hraje s autíčky i s Legem, rád cokoli staví ze stavebnic, kreslí panáčky, hraje si na vaření. Baví ho koukat se na pohádky, hlavně na Pata a Mata nebo Krtečka. Problém je, že moc dlouho u ničeho nevydrží. Tím jeho potíže nekončí, taky špatně mluví, a tak musí chodit na logopedii, na neurologii a teď nově i k psycholožce kvůli podezření na autismus.

Je mu 5 let, začal chodit do školky, ale maminka na ni nemá peníze. Proto se obrací na hodné lidi s prosbou, jestli jí pomohou zaplatit poplatek za pobyt v MŠ a za stravné pro Viktora.

Pokud se podaří dosáhnout toho, že Viktor zůstane ve speciální školce, velmi mu to pomůže v dalším rozvoji, protože tam dostane adekvátní péči, výchovu a vedení.

(P.S. Jméno chlapce bylo změněné. Děkujeme za pochopení)

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Rodiny v nouzi
Kubíkovi na novou postel
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,048 Kč
Podpořit příběh
Rodiny v nouzi
Dětská postel pro Honzíka
Zbývá měsíc
Cílová částka 5,048 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomůcky
Sedačka do koupele pro postiženého Jáchymka
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 13,499 Kč
Podpořit příběh