Serence na školní potřeby do první třídy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky, dar zajišťuje mall.cz

Obrázek daru
Veronika Drozdová, DiS.
Patron příběhu

Veronika Drozdová, DiS.

sociální pracovnice

Komentář patrona

Serenčinu maminku jsem poznala v rámci Intervenčního centra Karlovarského kraje. Dlouhodobě byla vystavena fyzickému i psychickému domácímu násilí ze strany partnera, otce Serenky. Nakonec se s ním rozešla, aby ochránila sebe i svou holčičku. Otec na výchovu svojí dcery nepřispívá, maminku navíc nebezpečně sleduje. Maminka udělala všechno pro to, aby byla s dcerkou v bezpečí, její finanční situace ale není dobrá. Proto by nyní byla ráda za finanční výpomoc při nákupu školních potřeb do první třídy. Obě dvě si pomoc zaslouží. Maminka se o Serenku stará velmi dobře, dbá na to, aby měla vše, co potřebuje, a aby byla šťastná. O Serence mluví moc hezky a svoje potřeby podřizuje jejím.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,527 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Aby měla Serenka do první třídy všechny školní pomůcky

S dcerkou Serenkou žiji v nájemním bytě 1+1 v Karlových Varech. Serenka je veselá, dobrosrdečná a hodná holčička a je mi velkou oporou. Moc mi pomáhá a neustále rozdává úsměvy na všechny strany. Rozhodně se ale nedá říct, že by prožívala radostné dětství.

Dítě jsem si vždycky moc přála, ale dlouho jsem nemohla otěhotnět. Naštěstí se stal zázrak a na svět přišla Serenka. Je to moje vymodlená holčička. Po celou dobu těhotenství jsem však byla sama. Serenčin otec páchal v době mého těhotenství trestnou činnost, proto byl odveden do výkonu trestu. Kdyby mi v té době nepomohla rodina a blízká kamarádka, neměla bych pro očekávané miminko zázemí ani výbavu.

Otec Serenky se z vězení vrátil, když byl dceři 1 rok. Měsíc po návratu se k nám choval hezky, poté ale začaly problémy. Pokračoval v trestné činnosti, celé dny nebyl doma a volný čas trávil se svými kamarády. Když přišel domů se špatnou náladou, vyléval si to na mně a na naší dceři. Vulgárně nám nadával, fyzicky nás napadal. Všem incidentům byla bohužel přítomna i naše dcera, která se samozřejmě kvůli těmto zážitkům svého otce bojí.

Partnera jsem nakonec opustila. Doufala jsem, že když od něj odejdeme, začneme nový život. Bývalý partner mě ale začal stalkovat. Stalking řeším s pomocí Intervenčního centra pro Karlovarský kraj.

Neustálý strach z mého dnes už bývalého přítele pravděpodobně přispěl k tomu, že mám zdravotní problémy. Ty doprovází silné bolesti a omezení v pohybu. Rovněž Serenka na tom není zdravotně nejlépe. Od mala trpí silným astmatem a alergiemi, které tlumíme léky.

Všechny tyto okolnosti nás dovedly do tíživé finanční situace. Serenčin otec na dceru nijak nepřispívá, neplatí ani alimenty, které mu určil soud. Já jsem momentálně v pracovní neschopnosti a v evidenci na úřadu práce. Bohužel si v tuto chvíli nemohu dovolit koupit své “prvňačce” školní potřeby. Přála bych si, aby první třídu zahájila šťastná a sebejistá a náš nedostatek ji co nejméně odlišoval od kamarádů v kolektivu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě