Škola v přírodě pro Honzíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školu v přírodě

Obrázek daru
Veronika  Poulová
Patron příběhu

Veronika Poulová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Honzíkovou rodinou dlouhodobě spolupracuji v rámci sociálně aktivizačních služeb pro rodiny s dětmi. Honza je milý kluk, který tráví hodně času venku, v přírodě. Má rád společnost, přesto je pro něj někdy těžké zapadnout do kolektivu. Jeho třída se na jaře chystá na školu v přírodě a Honza by samozřejmě také rád jel. Byla by to pro něj příležitost více zapadnout mezi své spolužáky a možnost trávit čas tak, jak to má nejraději – v přírodě. Protože ale maminka vychovává další tři děti předškolního a školního věku, nezbývají jí na tento pobyt peníze.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,920 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Honzíka, který bydlí s maminkou a třemi sourozenci

Desetiletý Honzík je aktivní kluk, který si rád hraje venku. Oproti svým vrstevníkům je sice o dost menší, trpí totiž tzv. subpomalým růstem, s odhodláním a urputností se jim však snaží vyrovnat. Spolužáci se mu někdy kvůli malému vzrůstu posmívají, pro něj je to ale motivace k tomu, aby jim dokázal, že i malý kluk dokáže velké věci.

Honzíkova třída se v květnu chystá na školu v přírodě a Honzík se na týden strávený venku moc těší. Problém je však v tom, že maminka mu školu v přírodě nemůže zaplatit. Kvůli zdravotním problémům jí totiž nebyla prodloužena pracovní smlouva a nyní je evidována na úřadu práce. Když uhradí náklady na bydlení, potraviny a školu, už jí na školu v přírodě nezbývá. Kromě Honzíka navíc vychovává další tři děti. A tak prosí o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě