Školka a obědy pro Kristýnku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné a stravné v mateřské škole

Obrázek daru
Mgr. Martina  Kroutilová
Patron příběhu

Mgr. Martina Kroutilová

poradce rané péče

Komentář patrona

Za Kristýnkou a její rodinou jezdím již déle než rok a půl jako poradkyně rané péče. Kristýnka má zrakovou vadu, nosí brýle a okluzor. Společně s rodiči trénujeme zrakové funkce Kristýnky a podporujeme její celkový vývoj. Je to šikovná a veselá holčička, která je motoricky zdatná. Mírný problém představuje opoždění v komunikaci a v sociální oblasti. Kristýnka je plachá a hodně fixovaná na svou rodinu. I přesto se rodiče rozhodli ji od září přihlásit do místní školky, kde se Kristýnka rozvíjí v mnoha oblastech. Zpočátku to byl pro rodinu boj, ale s přispěním paní učitelky se již Kristýnka do školky těší. Problém je však v tom, že rodina má 4 děti, z nichž všechny mají nějaké zdravotní obtíže, což je pro rodinu finančně, časově i energeticky hodně náročné. Rodiče se o děti hezky starají, snaží se, aby měly co nejlepší podmínky, z ekonomického hlediska to ale není vždy možné. Peněžní dar na stravné a školkovné rodině velice uleví. Jedná se totiž o částku, kterou by v rodinném rozpočtu hledali jen těžko.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,500 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Kristýnky, které pobyt ve školce pomáhá se rozvíjet

Dvouletá Kristýnka začala chodit do školky pro děti se speciálními vzdělávacími potřebami. Ze začátku se jí to moc nelíbilo, ale nakonec si školku oblíbila. Má tam kamarády i skvělou paní učitelku.

Kristýnka má bohužel zrakovou vadu (šilhá), takže nosí okluzor a brýle. Myslím si, že jí brýlky moc sluší. Kristýnka byla po nějaký čas mentálně pozadu, ale pomalu své vrstevníky začíná dohánět. Stále však tápe v oblasti komunikace. S pomocí paní učitelky, která je nesmírně trpělivá, určitě zvládneme i tohle.

Kristýnka bohužel není naše jediné dítě se zdravotními problémy. S manželem máme 4 děti a každé z nich se potýká s nějakým typem postižení. Situaci nám vůbec neusnadňuje fakt, že je manžel v invalidním důchodu a já celý den pečuji o nejstaršího syna. Nemáme tedy takové finanční možnosti, abychom vše utáhli sami.

V současné době bohužel nemáme dostatek peněz na to, abychom Kristýnce zaplatili školné ve školce a obědy. Školka je pro Kristýnku důležitá. Rozvíjí se tam pod dohledem pedagogů, kteří vědí, jak s dětmi jako je ona pracovat. Proto prosíme o příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě