Školné ve speciální škole pro autistku Sašenku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školné v soukromé speciální škole na školní rok 2019/2020

Obrázek daru
Mgr. Gabriela  Mariánková
Patron příběhu

Mgr. Gabriela Mariánková

poradkyně rané péče pro rodiny s dětmi s autismem

Komentář patrona

Do Sašenčiny rodiny docházím již od roku 2017 jako poradkyně rané péče pro rodiny s dětmi s autismem. Saša je děvčátko, které to má v životě hodně náročné. Má problém s komunikací, její řečové dovednosti jsou velmi omezené a z velké míry podléhají jejímu momentálnímu rozpoložení. Při stresu či velké únavě jí vyjádření myšlenky činí až fyzický problém. S ohledem na svůj zdravotní stav udrží jen velmi krátce pozornost, po několika minutách je unavená a musí si odpočinout. Proto je pro ni důležité, aby jí byl přizpůsoben vzdělávací program ve škole. Maminka naštěstí našla speciální základní školu, kde se Sašce líbí a program jí tam dokážou přizpůsobit dle jejích potřeb. Aby toho ale na jednu rodinu nebylo málo, Sašenky tatínek vážně onemocněl. Maminka je tak na finanční zajištění rodiny sama a musí pečlivě promýšlet každý výdaj. Aby mohla Sašenka do své školy chodit i nadále, je potřeba uhradit školné. Maminka si ale nic takového nemůže dovolit. Bez zaplaceného školného však bude muset Saša školu opustit. Její stav se ale při velké zátěži a změně rychle horší, takže si nedovedu představit, jak by její organismus reagoval na změnu školy. Pojďme proto společně rodinu finančně podpořit a dejme Saše možnost zůstat ve škole, kde je moc ráda.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své autistické dcerky

Sedmiletá Sašenka je milá a usměvavá holčička, která umí obratně zacházet s plastelínou. Ráda se dívá na pohádky a mezi její oblíbené pohádkové postavy patří Zvonilka, princezny z Ledového království a Krteček. Sašenka je ale také výborná tanečnice a fascinují ji různé hudební nástroje.

Její život ale není procházka růžovou zahradou. Už od narození měla potíže ve vývoji, které vyústily v diagnózu dětského autismu a středně těžké mentální retardace. Objevila se také epilepsie a cysta na mozku. I přes všechny tyto problémy se ale Sašenka snaží hodně věcí naučit, je přátelská a ráda si hraje s ostatními dětmi. Velkou motivací jí je také její tříletý bráška, kterého má moc ráda.

Vzhledem ke komplikacím, jež s sebou autismus a mentální retardace přinášejí, potřebuje Sašenka velkou míru pochopení a podpory od svého okolí. Proto chodí do soukromé speciální školy, kde má k sobě úžasnou asistentku pedagoga. Ta už přesně ví, jak se Sašou pracovat a co na ni platí. Tato škola mojí dcerce pomáhá rozvíjet se ve všech oblastech včetně komunikace a sociálních dovedností. Škola jí také umožňuje mít specificky uzpůsobený systém fungování, protože se Sašenka snadno unaví a potřebuje více odpočívat. A právě díky skvělému přístupu a práci s ní se jí na vysvědčení skvěla velká jednička. Jsem na ni moc pyšná.

Jak už jsem uvedla výše, jedná se o soukromou školu, kde se platí školné 5 000 na rok. Nejedná se o nijak závratnou částku, naše rodina si ale momentálně nemůže takový výdaj dovolit. Já kvůli péči o Sašu nemohu pracovat na plný úvazek a manžel je už delší dobu vážně nemocný. Starám se tak i o něj. Na školné už mi peníze nezbývají, proto prosím o pomoc vás. Díky speciální škole se schopnosti a dovednosti mojí Sašenky zlepšují, a pokud by teď musela školu měnit, obávám se, že by se její vývoj zastavil.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě