Školní pomůcky pro šikovnou Katku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky (batoh, pouzdro, psací potřeby apod.); dar zajišťuje Sevt.cz a Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Pavlíková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Pavlíková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Katka je čtrnáctiletá slečna, do jejíž rodiny docházím jako terénní sociální pracovnice v rámci projektu Podpora rodičovských kompetencí. Projekt je určen pro rodiny, které jsou dlouhodobě v evidenci OSPOD. V loňském roce se rodině podařilo se odstěhovat z ubytovny pro sociálně slabé do nájmu rodinného domu. Zde mají sice dostatek prostoru, dům však potřebuje rekonstrukci. Rodiče svými silami dům postupně zvelebují, jsou však limitováni financemi. Katka je velmi chytrá dívka, které se však ne vždy dostane podpory ze strany rodiny. Aktuálně jí rodiče například nemohou pořídit školní pomůcky, proto žádají o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 4,317 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Katky, která zatím nemá potřebné školní pomůcky

Čtrnáctiletá Katka je chytrá a šikovná slečna, která nastupuje do 8. třídy. Ve škole je ráda a snaží se, aby měla hezké známky. Několikrát měla dokonce vyznamenání, z čehož mají její rodiče velkou radost. Třetím rokem také navštěvuje hasičský kroužek. Katka má ráda pořádek ve věcech a všeho, co dostane, si nesmírně váží.

Katka bydlí s rodiči a 8 sourozenci v rodinném domku. Její maminka je na mateřské dovolené s dvouletým synkem, tatínek pracuje. Uživit 9 dětí ale není žádná legrace. Rodiče dokáží uhradit náklady na bydlení, domácnost a základní potřeby dětí, na nic jiného jim však peníze nezbývají.

S příchodem nového školního roku ale jejich děti potřebují nové školní pomůcky. Kupříkladu Katka už loni chodila do školy s nevyhovujícími školními potřebami. Některé pomůcky navíc neměla vůbec, což se projevilo i na jejím školním prospěchu. Například bez pomůcek na rýsování nemůže splnit zadaný úkol.

Aby nevyhovující a chybějící školní pomůcky neovlivňovaly její školní výsledky, rozhodli se rodiče požádat o pomoc Patrona dětí. Tím jediným, co si totiž Katka opravdu přeje, je mít ve škole vše potřebné. Za vaši pomoc bude nesmírně vděčná.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě