Sluchadla pro nedoslýchavého Martínka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

sluchadla na obě uši; dar zajišťuje Sluchové centrum Praha

Obrázek daru
Mgr. Markéta  Šnoblová
Patron příběhu

Mgr. Markéta Šnoblová

učitelka

Komentář patrona

Martina jsem učila v první a druhé třídě, a ještě v loňském roce ve třídě páté. Od první třídy měl Martin obtíže se sluchem, často byl v nemocnici kvůli různým zákrokům. Martin žije v dobrém rodinném prostředí, má bratra a sestru. Rodiče jsou příjemní a starostliví lidé. Martinovy sluchové potíže mu znesnadňují nejen výuku, ale i jeho orientaci mezi dětmi. Nemůže se plně zapojit a je většinou mimo kolektiv. Jeho problémy by vyřešila sluchadla na obě uši, rodiče jsou však ve finanční tísni a na jejich nákup nemají prostředky.

Společně jsme vybrali
celou částku 15,200 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Se sluchadly bude Martin veselý a sebevědomější

Když se Martínek narodil, byl zdravé a veselé miminko. Postupem času začali rodiče pozorovat, že při hře s ostatními dětmi nereaguje na to, co říkají. Sám začal mluvit kolem dvou let, a to nedával dohromady slova do vět. Vyšetření sluchu přineslo odpověď. Martínkův sluch je velmi slabý. Čekaly ho operace a další zákroky, které trvaly až do 11 let. Martínek postupně z nemocnice získal hrůzu.

Dnes je Martinovi 13 let, ve škole se mu děti posmívají, protože kvůli špatnému sluchu nereaguje, a navíc špatně vyslovuje. Vypadá pro ně jako podivín. Je hodně citlivý, stáhl se a přestal ve škole komunikovat.

Rodiče jsou nešťastní, že Martin do školy chodí nerad jak kvůli kolektivu, tak kvůli problémům ve výuce. Martinovi by pomohla sluchadla na obě uši. Rodiče se starají o další dva sourozence, maminka je na mateřské dovolené, a tak se do jejich rodinného rozpočtu nákup drahých sluchadel nevejde. Poprosili o pomoc Patrona dětí. Pomůžeme koupit sluchadla, díky kterým Martin překoná nejistotu a strach z lidí?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě