Sportovci Kubíkovi na handbike

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

handbike; dar zajišťují Černí koně

Obrázek daru
Mgr. Šárka  Kocurová
Patron příběhu

Mgr. Šárka Kocurová

asistent pedagoga

Komentář patrona

S Jakubem pracuji jako asistent pedagoga od 1. třídy. Jakub má i přes svůj zdravotní stav pozitivní pohled na svět, je přátelský a v třídním kolektivu velmi oblíbený. Je to veselý kluk, který bere život optimisticky. Dle mého názoru je pořízení speciálního kola vhodné vzhledem k Jakubovu dosud malému sportovnímu vyžití. Speciální kolo mu pomůže i při rehabilitaci celého těla a rozšíří mu možnosti objevovat a prozkoumávat nová místa, spřátelit se. Jelikož je Jakubova matka samoživitelka, pořízení speciální sportovní pomůcky je nad její finanční možnosti.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Aktivnější život pro optimistu Kubíka

Dvanáctiletý Kubík chodí do 6. třídy, kde je moc rád. Má tam svoji paní asistentku a spolužáky, kteří jsou k němu milí a se vším mu pomáhají. Ze školy nosí samé krásné známky a zatím měl vždycky na vysvědčení vyznamenání. Pokud jde o mimoškolní aktivity, chodí na box a má vlastního trenéra. S jinými sporty je ale trošku potíž.

Kubík se narodil s meningomyelokélou a hydrocefalem. To znamená, že u něj dochází ke hromadění mozkomíšního moku jak v mozku, tak také v zádech. Kubík se dále pere s paraplegií, kdy má ochrnutou část těla, a s problémy s inkontinencí. I přes to všechno je to ale veselý kluk, který má rád život a svět kolem sebe. Snaží se užívat si každý den a jediné, co ho mrzí, je to, že se nemůže věnovat kolektivním sportům. To mu jeho zdravotní stav nedovolí.

Protože je to už velký kluk, rád by podnikal různé výlety sám nebo s kamarády. Doposud ho všude vozila mamka, a to v invalidní vozíku. S vozíkem se ale sám na delší výlet vydat nemůže. Proto by si moc přál kolo, konkrétně handbike, se kterým by toho mohl podnikat daleko více. Je to aktivní kluk, který má sport moc rád a rád by jednou byl zcela soběstačný. S kolem by se k tomuto snu zase o krůček přiblížil. Kubova maminka samoživitelka si ale handbike za 50 000 korun nemůže dovolit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě