Stabilní a bezpečné bydlení pro Martina

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci na byt, do kterého se bude moci Martin s matkou odstěhovat z azylového domu

Obrázek daru
Mgr. Monika Pazderová
Patron příběhu

Mgr. Monika Pazderová

vedoucí sociální pracovnice

Komentář patrona

S Martinem a jeho maminkou se znám ze sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, kde s nimi spolupracuji. Snažíme se jim pomoci při zajištění nového a stabilního bydlení, které by Martinovi pomohlo získat soukromí a navrátilo mu jeho sebedůvěru. Rodiče se rozešli a maminka s Martinem v současné době žijí v azylovém domě. Museli se tam nastěhovat poté, co jim nebyla prodloužena nájemní smlouva v původním bydlišti. Ztráta domova a nejistota se odrazily na Martinově prospěchu. Ve škole se zhoršil, těžce nese i to, že nemá své soukromí, navíc se v azylovém domě bojí. Finanční příspěvek na kauci na byt by mamince pomohl zajistit stabilní bydlení pro Martina.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Martin potřebuje stabilní a bezpečný domov

Můj syn Martin si v poslední době prožil těžké období. Rozešli jsme se s jeho otcem a nebyla nám prodloužena nájemní smlouva. Nejprve jsem akutně řešila situaci přespáváním u známých. Postupem času nám nezbylo nic jiného, než hledat střechu nad hlavou v azylovém domě.

Pro Martina to není vhodné prostředí, což se projevuje i na jeho chování a zhoršených známkách ve škole. Těžko snáší, že nemá stabilní bydlení a soukromí a také to, že jsme se za poslední dobu několikrát stěhovali. V azylovém domě se necítí dobře a dokonce se tu bojí. Moc mě to trápí, ale ve své momentální situaci nedokážu řešit bydlení bez něčí pomoci.

Pokud se mi podaří získat jakoukoliv pomoc s platbou kauce a prvního nájemného v novém bydlení, budu moc šťastná, protože vidět trápícího se Martina plného strachu je opravdu bolestné. Martin potřebuje "podržet" a znovu získat klid a důvěru a najít místo, které pro něj bude opět znamenat DOMOV. Zaslouží si to.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě