společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Stabilní a bezpečné bydlení pro Martina

Přispět můžete na

kauci na byt, do kterého se bude moci Martin s matkou odstěhovat z azylového domu

Bc. Monika Pazderová
Patron příběhu

Bc. Monika Pazderová

vedoucí sociální pracovnice

Komentář patrona

S Martinem a jeho maminkou se znám ze sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, kde s nimi spolupracuji. Snažíme se jim pomoci při zajištění nového a stabilního bydlení, které by Martinovi pomohlo získat soukromí a navrátilo mu jeho sebedůvěru. Rodiče se rozešli a maminka s Martinem v současné době žijí v azylovém domě. Museli se tam nastěhovat poté, co jim nebyla prodloužena nájemní smlouva v původním bydlišti. Ztráta domova a nejistota se odrazily na Martinově prospěchu. Ve škole se zhoršil, těžce nese i to, že nemá své soukromí, navíc se v azylovém domě bojí. Finanční příspěvek na kauci na byt by mamince pomohl zajistit stabilní bydlení pro Martina.

Vybráno 0 Kč
Zbývá 2 měsíce
Cílová částka 18,000 Kč
Chci darovat

Na pomoc dětem putuje vždy 100 % z částky, kterou darujete. Platba proběhne jednorázově.

Sdílet příběh:

Martin potřebuje stabilní a bezpečný domov

Můj syn Martin si v poslední době prožil těžké období. Rozešli jsme se s jeho otcem a nebyla nám prodloužena nájemní smlouva. Nejprve jsem akutně řešila situaci přespáváním u známých. Postupem času nám nezbylo nic jiného, než hledat střechu nad hlavou v azylovém domě.

Pro Martina to není vhodné prostředí, což se projevuje i na jeho chování a zhoršených známkách ve škole. Těžko snáší, že nemá stabilní bydlení a soukromí a také to, že jsme se za poslední dobu několikrát stěhovali. V azylovém domě se necítí dobře a dokonce se tu bojí. Moc mě to trápí, ale ve své momentální situaci nedokážu řešit bydlení bez něčí pomoci.

Pokud se mi podaří získat jakoukoliv pomoc s platbou kauce a prvního nájemného v novém bydlení, budu moc šťastná, protože vidět trápícího se Martina plného strachu je opravdu bolestné. Martin potřebuje "podržet" a znovu získat klid a důvěru a najít místo, které pro něj bude opět znamenat DOMOV. Zaslouží si to.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc