Zdravotní kočárek pro Davídka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek; dar zajišťuje HELP CENTRUM s.r.o.

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Jiráková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Jiráková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Davídka a jeho rodinu znám už rok, jezdím k nim jako jejich poradkyně rané péče. Davídek je usměvavý a aktivní chlapeček a brzy mu budou tři roky. On i jeho rodina se moc snaží, aby se naučil sám chodit, jemu v tom však brání zdravotní komplikace, které způsobily výrazné zpomalení jeho psychomotorického vývoje. Maminka s ním ale pravidelně cvičí a společně jezdí rehabilitovat do lázní. Davídek se zatím pohybuje po bytě a umí si dolézt pro hračku, samostatná chůze je však pro něj moc těžká, to ještě nedokáže. S pomocí druhé osoby se ale dokáže postavit. Aby se rodina vůbec někam dostala, potřebují kočárek s možností správného nastavení sedáku i zad. Bohužel se ale jedná o výdaj, který si nemohou dovolit, a tak se společně obracíme na Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 55,209 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh mrňouska Davídka, kterého neposlouchá vlastní tělo

Téměř tříletý Davídek je malý smíšek, kterému zatím jeho radost ze života nekazí ani fakt, že ho moc neposlouchá vlastní tělo. Narodil se totiž se svalovou hypotonií, která se projevuje oslabenými svaly. Moc rád by už běhal, jeho nožky ho ale zatím neudrží. S maminkou však poctivě cvičí a rehabilituje, a tak je velká šance, že se jednou svých prvních krůčků dočká.

Než se tak ale stane, potřebuje kočárek. Jinak se s ním maminka nikam nedostane. Davídek se sice umí obstojně plazit, k samostatné chůzi ale vede ještě dlouhá a trnitá cesta. Kvůli svalové ochablosti navíc potřebuje speciální zdravotní kočárek, který jeho tělo zafixuje v té správné poloze. Takový kočárek však stojí 55 209 korun, které se v rodinném rozpočtu bohužel nenajdou. Pojďme proto Davídkovi na kočárek přispět my.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě