Zdravotní kočárek pro usměvavou Emminku

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zdravotní kočárek Mewa včetně příslušenství

Obrázek daru
Kristýna Lepíková
Patron příběhu

Kristýna Lepíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Terezka, Emminčina maminka, je dlouhá léta má nejlepší kamarádka. Když byla těhotná, tak jsme se na miminko velmi těšily, bohužel chvíle štěstí po Emminčině narození vystřídaly pocity smutku, úzkosti a trápení. Emminka se narodila vážně nemocná a bez sebemenší naděje na uzdravení. Nikdy nebude chodit, nenaučí se mluvit, jíst, ani pít, neusedne do školní lavice a neprožije dětství tak, jako všechny ostatní děti. Emminka má ale obrovské štěstí, že má rodiče, kteří ji nade všechno milují, a které nikdy nepřestanu obdivovat za jejich lásku, každodenní péči, snahu a vytrvalost. Emminka je i přes svůj handicap nepostradatelnou součástí našich životů a všichni věříme, že se její stav bude jen zlepšovat. Je to obrovská bojovnice!

Společně jsme vybrali
celou částku 26,670 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Emminky, která chce poznávat svět kolem sebe

Emminka je usměvavá holčička, která má krásný vztah se svým starším bráškou, maminkou a tatínkem. Je jí jeden a půl roku, moc ráda se dívá na pohádky a prohlíží si hračky. Bohužel se narodila se vzácným onemocněním metabolické vady.

Kvůli své nemoci potřebuje Emminka každodenní péči. Potýká se s mnoha zdravotními problémy, má zavedenou PEG sondu, má potíže s dýcháním a často se dusí, navíc poslední půl rok kvůli své vadě nepřibírá. Naštěstí má rodiče, kteří pro ni dělají maximum. Často dojíždějí na rehabilitace a k doktorům a díky tomu dělá velké pokroky. A protože Emminku zajímá svět, tak se rodina rozhodla jí pořídit zdravotní kočárek.

Kočárek je určen pro postižené děti, které nejsou schopny sedět v klasickém kočárku. U zdravotního kočárku se dá nastavit směr i sklon sedu, má nastavitelnou zádovou opěrku, masivní odpružená kola, která snadno tlumí nerovnosti a je vybaven centrální brzdou. Ve svém starém kočárku mohla Emminka pouze ležet, ovšem v tom novém bude moci i sedět a poznávat svět kolem sebe při svých oblíbených procházkách. Bohužel tento kočárek nehradí pojišťovna. Rodiče se proto rozhodli obrátit na Patrona dětí a jakékoliv pomoci si moc váží.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě