ABA školka pro autistu Kubíka

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné v ABA školce na 3 měsíce

Obrázek daru
Bc. Daniela  Sršňová
Patron příběhu

Bc. Daniela Sršňová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Za Kubíkem a jeho rodiči jezdím jako poradkyně rané péče, takže vím, jakým obtížím musí čelit. Největší těžkosti Kubík zažívá v oblasti komunikace, chování a sociální interakce. S tím mu moc pomáhají ve speciální školce, která se zaměřuje na rozvoj dětí s autismem a dětí s různými neurovývojovými vadami. Kubík se tu učí rozvíjet nové dovednosti, zvyká si na jiné prostředí, než to své doma, a učí se také komunikaci. Díky své zvídavé povaze se krok za krokem posunuje kupředu. Pro Kubíka je školka velmi vhodná, protože vzhledem k jeho stupni poruchy autistického spektra je tu vyškolený personál, který pracuje s behaviorálním přístupem a dobře jeho chování rozumí. Protože se ale jedná o soukromou školku s nemalým školkovným, prosí rodiče o pomoc s jeho úhradou.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 24000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého autistického synka

Kubík přišel na svět v létě roku 2015 jako zdravý a krásný kluk. V listopadu 2016 ale podstoupil očkování vakcínou Priorix, což zcela změnilo životy nás všech. Bezprostředně po očkování totiž došlo k zastavení vývoje našeho chlapečka. Šest týdnů jsme sledovali, jak jen apaticky sedí a pohupuje se. Když jsme to chtěli řešit s dětskou lékařkou, odbyla nás s tím, že máme být rádi, že to dopadlo takhle. Mohlo prý být ještě hůř. Pořád nerozumím tomu, jak tehdy mohla něco takového vůbec říct.

Z Kubíka je dnes usměvavý kluk, který však nemluví, nosí plenky, sám se nenají, neoblékne a nechce chodit. Od září navštěvuje ABA školku, která je zaměřená na děti s autismem a jinými neurovývojovými poruchami. Školka využívá tzv. ABA terapii, která u dětí eliminuje nežádoucí chování, učí je novým dovednostem (např. sebeobsluze) a zlepšuje komunikaci, učení a sociální interakci – a o to nám jde především. Naším největším přáním je totiž to, aby s námi Kubík komunikoval, což se zatím nedaří.

ABA školka Kubíkovi poskytuje účinné terapie a nám, jeho rodičům, metodické vedení. Protože se ale jedná o soukromou školku, musíme si za ni samozřejmě zaplatit. Měsíční školkovné stojí 12 000 korun, což si momentálně nemůžeme dovolit. A proto vás moc prosíme o pomoc. Pokud začneme na Kubíkově rozvoji intenzivně pracovat už teď, kdy je ještě malý, má naději, že v budoucnu bude žít alespoň trošku normálním životem. Sami mu ale odbornou péči dopřát nedokážeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě