ABA terapie pro neklidného Míšu

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

ABA terapii na 10 měsíců; dar zajišťuje ABA Centrum s.r.o.

Obrázek daru
MUDr. Jitka  Rumlová
Patron příběhu

MUDr. Jitka Rumlová

pedopsychiatr

Komentář patrona

Míšu znám jako šikovného chlapce, kterého mám v pedopsychiatrické péči. Míša je autista a má problémy se změnami, špatně tak snáší narození mladšího bratra. Míša má rovněž potíže s integrací mezi ostatní vrstevníky. Kvůli své duševní poruše není schopen navštěvovat běžnou třídu základní školy, proto chodí do méně početné autistické třídy, kde je pouze 6 dětí a asistent pedagoga. Míša však neustále vyrušuje a narušuje výuku, protože neví, jaké chování je přijatelné a jaké už ne. Se zvládáním změn a sociální interakcí mu velmi pomáhá ABA terapie, díky které by jednou mohl být samostatnější a sociálně schopnější. ABA terapie ale není nejlevnější a rodina teď s její úhradou potřebuje pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 9,050 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh autisty Míši, který si zvyká na mladšího brášku

Desetiletý Míša je bystrý a veselý kluk, který se při narození potýkal s hypoxií (nedostatečné množství kyslíku v těle). Důsledkem těchto potíží je hypotonický syndrom, který způsobuje ochablost svalů. Míša nám proto trošku zaostává ve vývoji. Odmalička s ním cvičíme Vojtovu metodu, a i když se jeho stav dost zlepšil, stále si nedokáže zavázat tkaničky ani odnést hrnek s vodou a nerozlít ho. Zatím také špatně píše i vyslovuje. S mluvením pravidelně chodíme na soukromou logopedii, kde si něco připlácíme. Každý rok rovněž jezdíme do lázní na pohybovou terapii. Míšovy svaly prostě neustále trénujeme.

Svalová hypotonie však není jediným Míšovým problémem. Našeho syna ovládá také autismus a hyperaktivita. Míša se často chová jako neřízená střela a mnoha situacím v rámci mezilidských vztahů nerozumí. Bezhlavě se vrhá na děti a chce se s nimi kamarádit. Děti ale jeho chování nerozumí, a tak se mu posmívají.

Sociální dovednosti se snažíme trénovat, s čímž nám pomáhá ABA terapie. ABA terapeutka teď nově chodí k nám domů, protože se naše rodina rozrostla o dnes půlročního chlapečka. Míša je z brášky trošku v rozpacích. Někdy se ho bojí a nechce s ním být v jedné místnosti, někdy by ho samou láskou rozmačkal. Je vidět, že si není jistý tím, jak se k němu chovat. Díky terapeutce se to ale postupně učí.

Obecně mohu říct, že ABA terapie Míšovi pomáhá se orientovat v mezilidských vztazích a lépe zvládat vše, co se kolem děje. Bohužel se nejedná o levnou záležitost, proto bych ráda požádala o příspěvek. Většinu toho zvládáme poplatit sami, s malým dítětem je to ale všechno náročnější. Předem moc děkujeme za pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě