Aby Alex vývojově dohnal své vrstevníky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

Elkonin – trénink pro předškolní děti, EEG biofeedback a plavání v rámci mateřské školy

Obrázek daru
Michaela  Nová
Patron příběhu

Michaela Nová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Alex je šestiletý kluk, který to v životě nemá vůbec jednoduché. Maminka se sice snaží, aby mu nic nechybělo, bohužel se ale potýká s nedostatkem peněz. Alex trpí řadou vývojových dysfázií a terapie, které jsou k jeho vývoji nutné, nejsou hrazeny zdravotními pojišťovnami. A tak i když maminka pracuje, je pro ni nesmírně obtížné finančně pokrýt vše nezbytné. Proto se nyní rozhodla požádat o pomoc s úhradou terapií, které Alexovi pomohou v rozvoji pozornosti a porozumění textu. Velkou pomocí pro ni bude také úhrada plavání, na které chodí Alex se spolužáky ze školky. Maminka to teď sama nezvládne.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,900 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Alexe, který trpí vývojovou dysfázií

Šestiletý Alex je aktivní a společenský kluk. Má moc rád zvířátka, proto s námi bydlí pan Králík, o kterého se Alex s láskou stará. Baví ho také autíčka a dopravní značky, a když je hezké počasí, běhá venku a hraje si s dětmi. Někdy ale chce být sám. Kvůli vývojové dysfázii má problémy s mluvením, a tak mu děti občas nerozumí. To potom přiběhne domů smutný a nechce nikoho vidět.

Kromě opožděného vývoje řeči se Alex potýká také s poruchou pozornosti. Letos dostal odklad školní docházky, protože na nástup do školy ještě není připravený. Má tedy rok na to, aby všechno dohnal. Při práci na zlepšování jeho pozornosti se velmi osvědčil EEG biofeedback, což je metoda, která člověku umožní ovládat své mozkové vlny. Jedná se tzv. sebe-učení mozku pomocí biologické zpětné vazby, což znamená, že člověk dostane informace o tom, kde to jeho mozkovým vlnám „neladí“, a díky tomu se může naučit, jak to napravit. A protože to Alexovi „neladí“ v pozornosti, budeme pracovat zejména na tom. Ráda bych mu dopřála také trénink pro předškolní děti, který mu pomůže s lepším porozuměním textu a nacházením souvislostí mezi informacemi. Zároveň bych byla ráda, kdyby mohl se spolužáky ze školky chodit na plavání.

Protože se ale o Alexe starám sama, nemohu mu plavání, EEG biofeedback a trénink pro předškoláky dopřát. Pracuji a dostávám alimenty od Alexova otce, přesto žijeme od výplaty k výplatě a nemůžeme si dovolit nic nad rámec základních výdajů. Proto vás moc prosím o pomoc. Bez vás Alex své vrstevníky nikdy nedožene.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě