Aby Arnold zjistil, proč je vlastně nemocný

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

genetické testy

Obrázek daru
Bc. Eva  Vojtová
Patron příběhu

Bc. Eva Vojtová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Arnoldova maminka je klientkou neziskové organizace inBáze, z.s., kde pracuji na pozici sociální pracovnice. Společně se snažíme vymyslet, jak zlepšit její finanční situaci. Maminka je samoživitelka, o své dvě děti se stará sama. Otec dětí žije v zahraničí, výživné nehradí. Arnold i jeho sestra Emilka se potýkají s atrofií mozečku, jejíž příčinu lékaři neznají. Atrofie už upoutala Emilku na invalidní vozík, u Arnolda se rozvinul autismus a objevují se první problémy s koordinací. Arnold chodí na pár hodin denně do školy (kvůli jeho zdravotními stavu to na déle nejde) a Emilku maminka vzdělává doma. K tomu se snaží z domova pracovat. Nyní potřebuje pomoci s úhradou genetického vyšetření, které by mohlo odhalit, proč je Arnold nemocný.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Arnolda, který trpí zatím neznámou nemocí

Desetiletý Arnold se narodil jako zdravý kluk. Kolem 5. roku jeho života si ale maminka začala všímat, že je trošku „jiný“. Lékaři mu později diagnostikovali dětský autismus. Arnold má starší sestřičku Emilku, která trpí atrofií mozečku. Ta ji během dvou let upoutala na invalidní vozík. Proč však k poruše mozečku došlo, lékaři netuší.

Když si maminka začala všímat, že má její Arnold malé potíže s koordinací, nechala mu udělat stejné testy jako tehdy Emilce. A výsledek ji šokoval. Arnold má, stejně jako jeho sestra atrofii mozečku. Fyzické problémy u něj zatím nejsou tak velké, zdá se však, že je jen otázkou času, než se jeho stav zhorší.

Druhé dítě, stejná nemoc, dvojnásobná bezmoc. Maminka se však nevzdává a věří, že speciální genetické testy příčinu nemoci u Arnolda i Emilky odhalí. Jen tak bude totiž možné nasadit vhodnou léčbu a šíření nemoci zastavit. Genetické testy si bohužel musí hradit sama, v tuto chvíli jí na ně ale nezbývají peníze. O své děti se totiž stará sama a většinu vyšetření pro obě děti jí pojišťovny neproplácejí. Výživné nedostává, takže je placení všech výdajů jen na ní. Proto moc prosí o pomoc.

Arnold je i navzdory svým zdravotním potížím šikovný kluk, který rád kreslí, zpívá a poslouchá pohádky. Moc se mu také líbí zvířátka. Pro maminku je nesmírně bolestivé sledovat, jak její syn pomalu ztrácí kontrolu nad svými pohyby. Bez dalších vyšetření Arnold bohužel nemá naději na uzdravení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě