Aby autista Hyneček dokázal komunikovat

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Lucie  Reslová
Patron příběhu

Lucie Reslová

učitelka

Komentář patrona

Hynka znám ze školky, kde jsem byla 2 roky jeho učitelkou. Hynek je autista a s ohledem na jeho diagnózu potřebuje dopomoc téměř ve všech činnostech. Je to ale milý kluk, spíše samotářský, a práce s ním mě obohatila o nové zkušenosti. Hynek nemluví, proto by potřeboval iPad se speciálními programy pro autistické děti, jehož prostřednictvím by komunikoval se svým okolím. Aplikace na iPadu mu pomohou rozvíjet pasivní slovní zásobu a aktivní řeč a podpoří ho v rozvoji myšlení. Velkým pomocníkem mu bude iPad také při přípravě do školy, kam letos nastupuje. Protože na něj ale maminka nemá peníze, prosí o příspěvek vás.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Samotářský Hyneček a jeho příběh

Sedmiletý Hyneček je autista. Žije tak ve svém vlastním světě, kterému rozumí jen on sám. Trápí ho také hyperaktivita a mentální retardace, takže většinou nerozumí tomu, co se kolem něj děje. Maminka ho musí pořád hlídat, aby někam nespadl nebo neutekl. Někdy se jen na chvilku otočí a Hyneček už peláší pryč. To mu potom vysvětluje, že by se mu něco mohlo stát, on ale nerozumí tomu, proč je maminka ustaraná. Nechápe, že o něj má strach.

Hyneček v září nastoupí do školy, kde se k výuce používají iPady. Hyneček nemluví a iPad a jeho aplikace pro autistické děti představují jedinou možnost, jak může komunikovat s paní učitelkou. Dříve prostřednictvím iPadu komunikoval i doma s maminkou, pak se ale jejich iPad rozbil a na nový maminka nemá peníze. Snaží se tak dorozumět alespoň pomocí piktogramových kartiček, jde to ale ztuha.

Lékaři mamince zdůrazňují, že bez iPadu se její syn neobejde. Bez něj se nebude rozumově rozvíjet a nebude chápat většinu každodenních situací. Tato pomůcka je také nezbytná pro Hynkovu přípravu do školy. Protože ale maminka samoživitelka nemá dostatek financí na to, aby Hynečkovi iPad pořídila, rozhodla se zkusit své štěstí a požádat o pomoc vás.

P. S. Jméno dítěte v příběhu bylo změněno. Děkujeme za pochopení.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě