Aby autistka Adélka rozuměla svojí mamince

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Markéta  Novotná
Patron příběhu

Mgr. Markéta Novotná

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Adélka je dívenka s těžkou formou nízkofunkčního autismu, kterou jsem poznala v rámci služby rané péče. Adélka nemluví a někdy je pro ni těžké sdělit své potřeby a přání, což v důsledku vede k častým emocionálním afektům. Žije jen s maminkou, tatínek posílá soudem nařízené alimenty. Maminka by nyní velmi ocenila příspěvek na notebook, který ji díky komunikačním aplikacím přiblíží k její dceři a Adélce pomůže v rozvoji komunikace. Sníží se tím také četnost Adélčiných afektivních stavů, které pramení z toho, že si s maminkou občas nerozumí.

Tento příběh byl bohužel zrušen. Dary se ale nikde neztratily. Podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka vypráví příběh své dcerky

Sedmiletá Adélka je holčička s poruchou autistického spektra a ADHD. Se svým okolím komunikuje jen gesty, a když se jí něco nelíbí, začne do všeho bouchat nebo se klidně rozeběhne hlavou proti zdi. Někdy je také frustrovaná z toho, že jí nerozumím, to se potom začne vztekat a válet po zemi a je nesmírně těžké ji uklidnit.

Aby k situacím, kdy se navzájem nechápeme, docházelo co nejméně, potřebovaly bychom notebook se speciálními komunikačními aplikacemi. Problém je však v tom, že já si jeho pořízení nemohu dovolit. O Adélku se totiž starám sama. Zvládnu uhradit běžné náklady na život, na nic navíc už mi ale nezbývají peníze. A tak vás moc prosím o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě