Aby autistka Verunka dokázala usnout

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

zátěžovou deku; dar zajišťuje MAXIM-ZDR z.s.

Obrázek daru
Bc. Natalie  Kaštovská
Patron příběhu

Bc. Natalie Kaštovská

ředitelka mateřské školy speciální

Komentář patrona

Jsem ředitelkou mateřské školy speciální a Verunku mám ve své třídě v přímé péči. Verunka je tříletá holčička s autismem, ADHD a nízkou potřebou spánku. Ve školce používáme zátěžovou deku, která jí pomáhá si po obědě odpočinout a nabrat síly do odpoledních aktivit. Autistické děti totiž neumí vědomě „vypnout“ a období usínání je pro ně stresující. A protože Verunka nespává ani doma a zkušenosti nasbírané se zátěžovou dekou se rodičům líbí, rozhodla jsem se je touto cestou podpořit. Taková deka totiž není levnou záležitostí a v rodině na ni momentálně nejsou finanční prostředky.

Společně jsme vybrali
celou částku 6,400 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Verunky, pro kterou je usínání noční můrou

Naše Verunka se před téměř čtyřmi lety narodila jako zdravé miminko. To se ale v roce a půl změnilo. Naše „upovídané“ děvčátko najednou ztichlo a ztratilo s námi oční kontakt. A tak do našich životů vstoupil autismus. Od té doby neustále jezdíme po různých zdravotních zařízeních a hledáme způsoby, jak jí pomoci.

Mít doma autistické dítě není snadné. Verunka je hyperaktivní a nesoustředěná, vůbec s námi nemluví. Mívá těžké afektivní záchvaty, kdy sebou bouchne o zem, kope, křičí a pláče až zvrací. Vydrží se také 2 hodiny kývat na místě a monotónně hučet – tímto způsobem se vyrovnává se stresem. Verunka má rovněž potíže s usínáním. Když je čas spát, pláče a kope, neumí se uklidnit. V rehabilitačním stacionáři nám doporučili zátěžovou deku, která by jí měla pomoci se uvolnit, poddat se únavě a usnout. Hodně ji používají ve speciální školce, kam Verunka chodí, takže už víme, že deka opravdu funguje.

Já pracuji na částečný úvazek a manžel chodí po brigádách. Na střídačku totiž Verunku doprovázíme k doktorům a na různé terapie, které jsou časově, ale i finančně hodně náročné. Práce na plný úvazek pro nás zatím není možná, proto v tuto chvíli není v našich finančních možnostech Verunce zátěžovou deku pořídit.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě