Aby autistka Violetka dokázala "mluvit" se světem

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

tablet; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Alexandra  Nováková
Patron příběhu

Mgr. Alexandra Nováková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Violetku a její rodinu znám díky svojí práci poradkyně rané péče. Violetka má diagnostikovaný dětský autismus a středně těžkou mentální retardaci, to vše ve spojení s narušením řeči. Violka tak nemluví, neumí si říct, co potřebuje. Často u ní dochází k frustracím z toho, že ji nikdo nerozumí, a následným záchvatům vzteku. Problém s komunikací by částečně vyřešilo pořízení tabletu a následné stažení komunikačních aplikací, které by byly jakýmsi prostředníkem mezi Violetkou a jejím okolím. Violetka je hodně vázaná na maminku, pro kterou je velmi těžké sledovat své dítě, jež se chce vyjádřit, ale neví jak. Pojďme proto rodině podat pomocnou ruku a přispějme malé autistce na tablet.

Společně jsme vybrali
celou částku 3,061 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Violetky, která žije ve svém vlastním světě

Čtyřletá Violetka je naše holčička s dětským autismem a středně těžkou mentální retardací s klinickým opožděním řeči. Bohužel vůbec nemluví, proto je pro mě i jejího tatínka obtížné odhadnout její potřeby. Někdy, když je opravdu zoufalá z toho, že netušíme, co nám sděluje, ji přepadají záchvaty vzteku. V takové situaci je těžké ji uklidnit.

Violetka je na mě hodně fixovaná a kromě svého tatínka a dvou starších sourozenců nikoho dalšího nesnese. Vadí jí i společnost jiných dětí, které jí svým křikem a hlučností hodně znervózňují. Violetka se také není schopná sama najíst ani napít a ven vyráží jedině v kočárku. Moc ráda však sleduje pohádky a zpívánky, u kterých si brouká, tančí a usmívá se.

Péče o dcerku není snadná, zvláště když vidím, jak zoufalá je z toho, že jí nerozumím. Komunikaci by nám velmi usnadnil tablet, do kterého bychom nainstalovali aplikace, které by vzájemnou komunikaci podpořily. Violetce by rovněž pomohly rozvíjet se i v jiných oblastech. Naše rodina na tom však není finančně dobře, proto bychom s pořízením tabletu potřebovali pomoci. Budeme vám vděční za jakýkoli příspěvek.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě