společně za lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Přidejte jeho příběh.

+

Aby byl jednou Adámek soběstačnější

Přispívali jste na

ergoterapii; dar zajišťuje Ergoterapie Plzeň

Bc. Lucie  Královenská
Patron příběhu

Bc. Lucie Královenská

ergoterapeutka

Komentář patrona

Adámek dochází do nestátního zdravotnického zařízení Ergoterapie v Plzni, kde pracuji jako ergoterapeutka. Adámek ergoterapii potřebuje pro svůj další rozvoj v oblasti psychomotorického vývoje, zejména pak pro zlepšení soběstačnosti a hry. Terapie Adámkovi také může pomoci správně vnímat a zpracovávat smyslové vjemy z vlastního těla a bezprostředního okolí a pozitivně ovlivnit jeho další motorický rozvoj a sociální chování. V neposlední řadě se prohloubí jeho schopnost učit se novým dovednostem, které pak aplikuje do běžného života. Z finančních důvodů však na ergoterapii dochází velmi nepravidelně. Po seznámení se se situací v rodině, kdy je jasné, jak skvěle se maminka o Adámka stará, bych jí ráda pomohla získat finanční podporu prostřednictvím Patrona dětí. Naši pomoc si totiž opravdu zaslouží.

Společně jsme vybrali
celou částku 24,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví Adámkův příběh

Adámkovi budou v březnu 3 roky. Narodil se ve 38. týdnu, ale kromě toho, že byl trošku přecitlivělý a plačtivý, se ničím neodlišoval od ostatních miminek. V průběhu několika měsíců se však ukázalo, že přece jenom trošku odlišný je.

Dnes Adámka trápí řada senzomotorických problémů, které ho brzdí v mnoha směrech. Adámek nemluví, bohužel nám ani nerozumí, nedokáže se sám najíst. Pravidelně s ním však s manželem cvičíme, terapie všeho druhu jsou u nás také na denním pořádku.

Nedávno jsme objevili ergoterapii, díky které by Adámek jednou mohl být samostatnější (zejména co se vlastní obsluhy týče). Pomáhá mu překonávat potíže s motorikou a více si uvědomovat vlastní tělo. Ergoterapie je pro něj hodně důležitá, pro nás však v tuto chvíli finančně dost náročná. Snažíme se Adámkovi dopřát vše, co by mu mohlo pomoci, náš rodinný rozpočet ale není bezedný.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
z částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Zdravotní pomoc
Dvouletému Floriánkovi na hipoterapii
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Valince na terapii s koňmi
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh
Zdravotní pomoc
Klaudince na hiporehabilitační pobyt
Zbývá měsíc
Cílová částka 9,800 Kč
Podpořit příběh