Aby bylo Domčovi konečně rozumět

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

diagnostický logopedický pobyt; dar zajišťuje Soukromá klinika LOGO s.r.o.

Obrázek daru
Lucie  Poláčková
Patron příběhu

Lucie Poláčková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Domču a jeho maminku jsem poznala díky svému synkovi, který chodí s Domčou do školky. S Domčovou maminkou jsme dnes kamarádky a často společně chodíme s našimi malými rarášky ven. Domča má problémy s mluvení a pravdou je, že mi většinu toho, co říká, musí jeho maminka překládat. Proto by bylo skvělé, kdyby mohl odjet na logopedickou kliniku na diagnostický pobyt, kde se maminka konečně dozví, proč její synek tak špatně mluví a co se s tím dá dělat. Domča v září nastoupí do školy, a pokud bude špatně mluvit, bude mít problémy se začleněním do dětského kolektivu, ale také s učením. Protože je však tento pobyt poměrně nákladnou záležitostí, prosí maminka o pomoc s jeho financováním.

Společně jsme vybrali
celou částku 12,470 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Domči, kterému kvůli logopedické vadě rozumí jenom jeho maminka

Šestiletý Domča se v září chystá do školy. Docela se na to těší, jeho maminka má ale velké obavy. Domča má totiž logopedickou vadu a jediný, kdo mu rozumí, je právě ona. A to je pro budoucího školáka velký problém.

Domčův logoped mamince doporučil, aby ho vzala do Brna na kliniku LOGO, kde jsou schopni určit, co je příčinou jeho logopedické vady a co se s tím dá dělat. Tamější logopedka mamince vysvětlila, že Domča má opožděný vývoj řeči kvůli tomu, že ho po narození museli křísit. Nedostatek kyslíku v prvních okamžicích života tak ovlivnil jeho vývoj do budoucna. Zároveň zdůraznila, že aby bylo možné přesně určit postup, jakým se bude Domča učit mluvit, je potřeba dalších testů. Ty se dělají v rámci diagnostického logopedického pobytu, který trvá 5 dní. Jedná se ale o záležitost, která není hrazena zdravotními pojišťovnami. Domčovi rodiče, kteří se starají o 3 děti, si ale takový výdaj nemohou dovolit.

Domčův tatínek pracuje jako zedník, maminka nedávno přestala pobírat rodičovský příspěvek a nyní je hlášená na úřadu práce. Rodiče se sice snaží ušetřit, Domčovy problémy s mluvením je ale potřeba začít řešit okamžitě. Pojďme jim proto společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě