Aby Domča slyšel všechno, co se kolem něj děje

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

doplatek na naslouchadla

Obrázek daru
Aneta  Berčíková
Patron příběhu

Aneta Berčíková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Dominiček je syn mé nejlepší přítelkyně, se kterou se navštěvujeme téměř denně. Znám ho už od miminka. U Dominička byla ve starším věku zjištěna středně těžká nedoslýchavost. U lékaře, který mu dal na ouška naslouchadla na zkoušku, se Dominiček úplně rozzářil. Šlo vidět, že najednou slyší i to, co předtím neslyšel. Jelikož má kamarádka samoživitelka ještě jednoho mladšího syna, nemůže si dovolit doplatit naslouchadla, která by mu moc pomohla. Pojišťovny sice velmi malou část proplácejí, doplatek je ale opravdu velký. Naslouchadla by Dominičkovi pomohla v tom, že by se zlepšilo jeho mluvení a zároveň by se lépe zařadil do kolektivu svých vrstevníků. Kvůli své řečové vadě se jich totiž straní.

Společně jsme vybrali
celou částku 14,640 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého šestiletého synka

Můj syn se jmenuje Dominik a je mu 6 let. Je to moc šikovný a aktivní kluk, který mi dělá velkou radost. V jeho pěti letech mu však byla diagnostikována středně těžká nedoslýchavost. Můj synek tak nutně potřebuje naslouchadla na obě uši. Zatím je na tom tak, že ve větším hluku nedokáže rozpoznat jednotlivá slova, musíme vše neustále opakovat. Dominička to hodně trápí. Se špatným sluchem se také zhoršila jeho řeč, a tak si od jiných dětí drží odstup. Se svým handicapem mezi ně moc nezapadá, a to ho trápí. Ale se sluchadly se to určitě zlepší.

Dominiček si už sluchadla vyzkoušel a byl z toho nadšený. Bylo krásné vidět v jeho očích štěstí, když zjistil, že slyší i můj šepot. Pojišťovna nám však na naslouchadla přispěje jen pár tisíc, dalších 30 640 korun musím zaplatit z vlastní kapsy. Jako samoživitelka se dvěma dětmi si ale takový výdaj nemůžu dovolit. Proto bych ráda poprosila o příspěvek právě na naslouchadla. Až je Dominiček bude mít, změní se mu tím celý život. Určitě se bude méně ostýchat a najde si nové kamarády. A stoprocentně bude šťastnější.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě