Aby Domčovo srdce fungovalo správně

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

testovací proužky do měřicího přístroje CoaguChek; dar zajišťuje ROCHE s.r.o.

Obrázek daru
Roman  Vojtek
Patron příběhu

Roman Vojtek

rodinný přítel

Komentář patrona

Zhruba před šesti lety jsem si v tisku přečetl příběh maminky samoživitelky, jejíž syn prodělal operaci srdce poté, co mu diagnostikovali zhoubný nádor na srdci. Její příběh se mě velmi dotkl, a proto jsem kontaktoval redakci s žádostí o kontakt na maminku. Od té doby rodinu měsíčně finančně podporuji a troufám si říct, že jsme přátelé. Dominik má za sebou operaci srdce a chemoterapii. Ve svých devíti letech je však už po jedné reoperaci, při níž mu lékaři vyměnili část umělé srdeční chlopně. A protože se Dominik stále vyvíjí a roste, minimálně ještě jedna taková operace ho čeká. Dominik má také zavedený kardiostimulátor. Kvůli umělé srdeční chlopni užívá Warfarin, tedy lék na ředění krve. O tom, zda je krev správně naředěná, vypovídá tzv. hodnota INR. Ta se měří pomocí testovacího přístroje CoaguChek, do kterého maminka musí dokupovat testovací proužky. Protože se ale sama stará o dvě děti (otec od nich po zjištění Dominikovi nemoci odešel), je pro ni dokupování těchto proužků finančně velmi náročné. Mnohem bolestnější variantou pro zjišťování hodnoty INR je odebírání krve klasickou cestou, tedy pomocí jehly. Díky přístroji, který maminka vlastní, ale může být vzorek odebírán z prstu, a to bezbolestnou cestou. Dominik je skvělý kluk, který se se vším statečně pere. Pojďme mu proto společně pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 21,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého syna, který má za sebou operaci zhoubného nádoru na srdci

Domča se narodil v roce 2009 jako zdravý a krásný chlapeček. V necelém roce ho však přepadla náhlá mozková příhoda. Lékaři kolem mě chodili s tím, že nedokáží odhadnout, jak moc je syn nemocný. Po řadě důkladných vyšetření pak objevili útvar na srdíčku.

Domča musel podstoupit svoji první operaci srdce, při níž mu byl útvar odstraněn. Spolu s ním přišel i o část srdeční chlopně, kterou nahradila chlopeň umělá. Po histologickém vyšetření se ukázalo, že se jedná o zhoubný nádor. Domču tak čekala velice náročná protinádorová léčba. Pro mě to bylo nesmírně obtížné. Když jsem viděla, jak můj chlapec bojuje, přála jsem si vzít jeho bolest na sebe. Je to můj malý hrdina.

Domča dnes bere Warfarin, což je lék na ředění krve. Když je krev naředěná moc, hrozí blokáda chlopně, když málo, hrozí masivní krvácení. K posouzení, jak na tom Domča s krví je, nám slouží přístroj CoaguChek a testovací proužky, které do něj pravidelně kupuji. Tento přístroj získává informace z kapky krve z prstu, což je pro Domču rychlé a bezbolestné. Alternativou je pak klasický odběr krve z žíly, což je ale při každodenních odběrech velmi bolestivé.

Kupování testovacích proužků do přístroje CoaguChek však hodně zatěžuje náš rodinný rozpočet (48 proužků stojí přibližně 5 300 korun). Proto jsem rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě