Aby Evička mohla jezdit s rodinou na výlety

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

dvoukolo; zajišťuje DVOUKOLO.cz

Obrázek daru
PhDr. et Mgr. Marek  Poruba dr.h.c.
Patron příběhu

PhDr. et Mgr. Marek Poruba dr.h.c.

třídní učitelka

Komentář patrona

Evičku znám již 3 roky, což je od té doby, co nastoupila do základní školy. Evička v letošním roce navštěvuje třídu, kde jsou čtyři žáci (dva chlapci a dvě děvčata) a dva pedagogičtí pracovníci – třídní učitel a asistent pedagoga. Třída využívá k výchovně vzdělávacímu procesu Intenzivní program ABA, který probíhá v rozsahu nejméně 20 hodin týdně. Program probíhá za přítomnosti behaviorálního technika, který pracuje pod supervizním vedením behaviorálního analytika. Součástí tohoto programu je praktický nácvik především komunikačních, sociálních, pracovních a sebeobslužných dovedností. ABA využívá sběr a analýzu dat, která slouží jako podklad pro stanovení individuálních cílů učení a snížení či odstranění nežádoucích (problémových) vzorců chování konkrétního dítěte.

Evička se vzdělává podle ŠVP ZŠS: „Motýlek a já" - I. Evička při výuce potřebuje dopomoc. V některých předmětech částečnou, ale v některých předmětech naopak stálou. Evičku škola moc baví a každý den se do ní těší. Má moc ráda své spolužáky, své kamarády ve škole, ale také své pedagogy. Je přátelská a ráda si s každým povídá.

Komunikace s maminkou od Evičky je nadstandartní. Maminka je starostlivá. Zajímá se o svou dceru, má zájem o jakoukoli inovaci ve vzdělání. A proto bych se rád přimluvil společně s paní asistentkou o finanční pomoc pro rodiče Evičky s koupí dvoukola.

Celou částku se sice nepodařilo vybrat, s rodinou dítěte jsme ale našli způsob, jak za vybranou částku 13000 Kč pořídit alespoň část daru. Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Evičky

Evička je moc šikovná holčička, která má ráda vodu a své kamarády. Je jí deset let a trpí střední mentální retardací, dětským autismem a poruchou aktivity. Vše začalo v jejích pěti měsících, kdy přestala sát mléko a skončili jsme v nemocnici kvůli neprospívání. Ztratila sací reflex a do tří let jsem jí všechny tekutiny dávala přes lžičku, problémy dlouho byly i se žvýkáním potravy. Evička začala pozdě chodit, sedět a přetáčet se, takže jsme cvičili Vojtovou metodu, díky čemuž dnes chodí. Aby toho nebylo málo, má Evička oční vadu, takže má silné dioptrie.

Moc by chtěla poprosit dárce o příspěvek na speciální dvoukolo pro hendikepované, které by Evičce moc pomohlo. Mohli bychom jako rodina jezdit společně na výlety a Evička by tak měla spoustu nových zážitků. Děti s autismem neumí udržet rovnováhu, takže je pro ni klasické kolo tabu. Jsem si jistá, že jízda na dvoukole by pro ni byla velkým překvapením a zároveň velkým dobrodružstvím. Moc děkuji všem dárcům za příspěvky.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě