Aby Jarka mohla začít nový a lepší život

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

řidičský průkaz

Obrázek daru
Ing. Věra  Dvořáková
Patron příběhu

Ing. Věra Dvořáková

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Jarku jsem poznala v době, kdy se se svým tatínkem přistěhovala do domu mých rodičů. Neměli kam jít a moji rodiče se rozhodli jim v této těžké situaci pomoci. Žádný příbuzenský vztah nás však nepojí. Jarka a její tatínek jsou bez jakýchkoli finančních prostředků. Tatínek přišel o invalidní důchod, aktuálně si ale o něj opět požádal a snad bude brzy jeho žádosti vyhověno. Můj tatínek je ve starobním důchodu, takže všechny živí moje maminka ze svého platu pošťačky. Snažím se jim také pomáhat, ale ne vždy je to v mých možnostech. Jarka je šikovná slečna a každých 14 dní ke mně jezdí na víkend. Její rodiče ji nikdy nevzali do kina ani do divadla, všechno objevuje až teď, se mnou. Studuje na pečovatelku a snaží se, aby měla co nejlepší výsledky. Aby ale práci pečovatelky mohla jednou vykonávat, potřebuje k tomu řidičský průkaz. Služební auto všude dostane, řidičák si ale musí obstarat sama. Bohužel si nikdo z jejích blízkých nemůže takový výdaj dovolit, a proto prosíme o pomoc vás. Pokud se potřebné finanční prostředky na řidičský průkaz vyberou, bude to pro Jarku ještě větší motivace k tomu, aby odmaturovala s co nejlepšími možnými výsledky. Vím, že na vaši štědrost nikdy nezapomene a bude nejvděčnějším člověkem na světě.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,250 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jarky, která se po těžkém dětství a ještě těžším dospívání těší na nový začátek

Sedmnáctiletá Jarka to neměla v životě snadné. Matka, se kterou už 3 roky nebydlí, se jí nikdy pořádně nevěnovala, takže Jarka za svými vrstevníky hodně zaostávala. Na své dětství nevzpomíná ráda. Z té doby si nese řadu traumat a bolestí, které když vyplavou na povrch, nutí ji si ubližovat. Několikrát se také dostala do ústavní péče, pak ji ale získal do péče tatínek. A Jarka si slíbila, že ať už se stane cokoliv, do dětského domova se nikdy nevrátí.

Dnes Jarka bydlí se svým tatínkem v rodině, která se jich ujala. Tatínek dříve pobíral invalidní důchod, protože ale včas nedodal listiny, které byly potřeba k tomu, aby důchod pobíral i nadále, přišel o něj. Situaci se snaží napravit, svoji nedbalostí ale připravil o příjem sebe i svoji dcerku. Jarku i jejího tatínka tak živí rodina, která s nimi není v žádném příbuzenském vztahu. A Jarka je jim za to nesmírně vděčná. Díky nim si mimo jiné uvědomila, že není hloupá, o čemž sama sebe dlouhá léta přesvědčovala.

S pomocí své „adoptivní“ rodiny se tak vrhla na učení a zjistila, že škola je vlastně moc fajn. Navštěvuje střední katolickou školu a studuje na pečovatelku. Opravdu ji to baví a těší se, až začne pracovat. Konečně totiž bude vlastní paní a bude schopná se postarat sama o sebe. K výkonu povolání pečovatelky ale bude v každém případě potřebovat řidičský průkaz. Jinak se za svými klienty nedostane. Na ten ale nemá peníze a tatínek ani nikdo jiný jí je půjčit nemůže. A proto moc prosí o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě