společně za
lepší dětství

Znáte dítě, které potřebuje pomoci?
Požádejte o pomoc.

+
Moje zóna

Aby jednou Alenka mohla vést samostatný život

Přispívali jste na

psychoterapii metodou biosyntézy; dar zajišťuje Zuzana Čepelíková

Bc. Jitka  Altmanová
Patron příběhu

Bc. Jitka Altmanová

vedoucí Centra podpory náhradní rodinné péče

Komentář patrona

Naše organizace Centrum pro rodinu Náruč, z.ú. doprovází pěstounské rodiny a Alenčinu rodinu známe právě proto, že vykonává pěstounskou péči na přechodnou dobu. Rodina si Alenku osvojila, když jí byl rok a dva měsíce a dnes je z ní už žákyně 6. třídy. Od počátku trpěla hyperaktivitou a poruchou pozornosti, s nástupem puberty se ale její chování zhoršilo. Hned po svém narození utrpěla trauma, kdy ji opustila vlastní matka. Rok pobývala v dětském centru, kde neměla jednu primární, stabilní a bezpečnou pečující osobu, ke které by se mohla zdravě vztahovat. Takovými bezpečnými a jistými osobami se stali až její současní rodiče. S ohledem na projevy jejího chování a v kontextu její komplikované rané historie jí byla doporučena dlouhodobá terapie metodou biosyntézy. Sezení by měla probíhat jednou za sedm až deset dní s tím, že si je rodina bude hradit sama. Pro Alenčiny rodiče je však dlouhodobé financování těchto terapií nemožné a pojišťovny nepomohou. Proto vás s mojí podporou prosí o příspěvek na terapie, které mohou Alence změnit život.

Celou částku se bohužel nepodařilo vybrat. Dary se ale nikde neztratily, podpořili jste jimi jiné dětské příběhy. Děkujeme!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Alenky, která si životem nese trauma z raného dětství

S manželem vychováváme dvě úžasné holky – Elišku, která studuje cestovní ruch, a Alenku, veselou dívku se zálibou v tanci a jízdě na kole. Někdy je nás doma dokonce ještě víc. Jsem totiž pěstounka na přechodnou dobu, což znamená, že se občas staráme i o jiné děti.

Alenku jsme si osvojili jako roční děvčátko. Její matka byla narkomanka, takže se po svém příchodu na svět potýkala s abstinenčními příznaky. Matka ji opustila už v porodnici, a tak Alenka strávila první rok svého života v kojeneckém ústavu. I když byla maličká, všechny tyto okolnosti na ní zanechaly stopy a ovlivnily celý její život.

Naše holčička má diagnostikovanou těžkou hyperkinetickou poruchu (ADHD) a poruchu ve vytváření citového pouta. Děti, které v prvních měsících a letech svého života neměly možnost vytvořit si citový vztah ke svým rodičům či opatrovníkům, totiž často nevěří ostatním lidem a moc se nezajímají o své okolí. Zaměřují se zejména na to, aby byly v bezpečí, tudíž jsou neustále připraveny k „boji“ nebo obraně. Ruku v ruce s tím jdou i problémy s chováním.

Dnes Alenka potřebuje dohled nad veškerou svojí činností, a to od oblékání přes hygienu až po plnění školních povinností. Aby mohla vést v budoucnosti normální a samostatný život a vyhnula se kupříkladu omezení svéprávnosti, byla jí doporučena psychoterapie metodou biosyntézy. Ta by jí mohla pomoci v nalezení a uvědomění si sama sebe, v úpravě chování a socializaci. Bohužel se ale jedná o terapii, která není hrazena zdravotními pojišťovnami. Jedna hodina psychoterapie stojí 900 korun, což si v situaci, kdy je manžel kvůli onemocnění srdce v pracovní neschopnost, nemůžeme dovolit. Proto se obracíme na vás a prosíme o pomoc.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Vždy vám pošleme zprávu, až dar předáme dítěti.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě