Aby Jiřinka nepřišla o stabilní domov

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci na bydlení

Obrázek daru
Ivana
Patron příběhu

Ivana

sociální pracovnice

Komentář patrona

Jiřinka s maminkou prošly smutnou životní zkušeností, ztrátou Jiřinčina otce. Od jeho odchodu maminka finančně zajišťuje své i Jiřinčiny potřeby sama ze svého platu a příspěvku na dceru. Snaží se ze všech sil své dceři zajistit klidné dětství, domov a dobré vzdělání. Nyní maminka hledá, z důvodu změny majitele domu a bytu, nový pronájem, podmínkou je však dnes již automaticky platba kauce, na kterou nelze s jejím příjmem našetřit. Finanční příspěvek na kauci zajistí Jiřince zachování klidného domova.

Společně jsme vybrali
celou částku 26,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své Jiřinky

Jsem maminkou jedenáctileté Jiřinky, která navštěvuje 4. třídu základní školy. Jiřinka je moc hodná a bystrá holčina a bezvadný parťák. Můj přítel a otec dcery zemřel, když byly Jiřince čtyři roky a od té doby jsem na výchovu dcery a finanční zajištění nás dvou sama. Jiřinka bohužel nemá nárok na sirotčí důchod, protože nebyla splněna podmínka let pojištění jejího zemřelého tatínka, s čímž se nedá vůbec nic dělat (…copak za to dítě může?). Mám stálý pracovní poměr, druhé zaměstnání si ale vzhledem k věku Jiřinky zatím nemohu dovolit. Nechci ji nechávat samotnou, když má jen mě. Nemám trvalý pobyt v místě našeho bydliště, a tak nemohu žádat o sociální příspěvek na bydlení. Naše finanční situace je tedy celkem komplikovaná a nijak „růžová“, ale při rozumném hospodaření si můžeme koupit základní potřebné věci. Dosud jsem platila poměrně levný nájem, v brzké době se toto bohužel změní. Dům, ve kterém máme pronájem se bude prodávat a musíme tedy hledat nové bydlení. Nyní mi po zaplacení nájmu zůstává z výplaty část na naše životní potřeby, když se ovšem podívám na inzerci s nabídkou pronájmu, rovná se jeho dnešní výše částce mé výplaty a nevím, z čeho budeme žít. Navíc nezvládnu našetřit na obvykle požadovanou kauci ve výši několika nájmů, a proto se dostávám do začarovaného kruhu.

Snažím se Jiřinku řádně vychovat, dát jí vzdělání, které jí zajistí pěkný a stabilní život, vedu ji k zájmům a koníčkům, nyní se ale ocitám v pasti a bojím se, abych vše zvládla. Proto jsem se odhodlala požádat nadační projekt Patron dětí o pomoc s příspěvkem na kauci na bydlení. Za každou pomoc budu moc vděčná. Děkuji.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě