Aby Jitka mohla psát úkoly do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Andrea Landová
Patron příběhu

Andrea Landová

sociální pracovnice

Komentář patrona

S Jitčinou rodinou jsem se setkala v rámci svého povolání sociální pracovnice. Znám je krátce, ale rodina je to obdivuhodná. Maminka je na čtyři děti sama, ale snaží se, seč může, aby jim poskytla všechno potřebné. Bohužel se situace pro všechny čtyři děti zkomplikovala kvůli epidemii koronaviru a mají problémy s přípravou do školy. Maminka se snaží, seč může, ale jako samoživitelka nemůže svým dětem dát vše, co by si přála. Jednou z těchto věcí je notebook, který by jim usnadnil přípravu do školy. Protože si jej nemůže dovolit pořídit, žádá o pomoc touto cestou.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,119 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Jitky, která nemá jak dělat úkoly do školy

Jitka je šikovná žákyně, čekají ji přijímačky na obchodní akademii a má v životě spoustu velkých plánů. Zkrátka studijní typ. Bohužel do jejího života i do života její rodiny zasáhla epidemie koronaviru.

Epidemie zasáhla celou republika, rodin matek samoživitelek se ale dotkla dvojnásob. Maminka Jitky má na starosti celkem čtyři děti školou povinné a snaží se, seč může, aby dětem i v této obtížné situaci dopřála to nejlepší, a aby je podporovala ve vzdělávání. Bohužel jsou všechny úkoly a hodiny online, a protože nemá Jitka vlastní notebook a nemá k žádnému přístup, je ve škole víc a víc pozadu a maminka si bohužel nemůže dovolit Jitce notebook pořídit.

Jitka moc trpí tím, že ve škole polevuje, ale rodina si kvůli epidemii opravdu nemůže dovolit žádné mimořádné výdaje. Jitčina maminka ale ví, jak moc dcera teď notebook potřebuje a žádná mladá studentka se dnes bez takového nástroje neobejde. Rozhodla se proto podat žádost o pomoc Patronovi dětí a za jakýkoliv příspěvek na Jitčin notebook upřímně děkuje.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě