Aby Justýnku lépe poslouchaly nožičky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

rehabilitační terapii KombiKosmík; dar zajišťuje Neurorehabilitační klinika AXON

Obrázek daru
Mgr. Barbora  Nováková
Patron příběhu

Mgr. Barbora Nováková

vedoucí terapeut, fyzioterapeut

Komentář patrona

S Justýnkou se znám z Neurorehabilitační kliniky AXON, kde pracuji jako vedoucí terapeut. V minulosti jsem s ní cvičila. Justýnka žije v úplné rodině, v milujícím prostředí. Rehabilitace v AXONu jí hodně pomáhají v psychomotorickém rozvoji a s tím, jak se její zdravotní stav zlepšuje, zvyšuje se i míra její soběstačnosti. Do budoucna jí to tak dává naději, že jednou bude méně závislá na péči svých rodičů.

Společně jsme vybrali
celou částku 41,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Justýnka a její příběh

Justýnka je pětiletá holčička, která se společně se svým dvojčátkem Jasmínkou narodila ve 29. týdnu těhotenství. Brzký příchod na svět děvčata zvládla bravurně, zpočátku nic nenasvědčovalo tomu, že by neměly být zdravotně v pořádku. Později však Justýnka začala zaostávat v psychomotorickém vývoji a stále více se vzdalovala od své sestry. Později jí byla diagnostikována dětská mozková obrna.

Justýnka s Jasmínkou bydlí se svými rodiči v malém městě, asi 50 km od Prahy, kde také navštěvují mateřskou školu. Přestože se Justýnka odlišuje od ostatních dětí, je integrovaná v běžné školce s asistentem pedagoga. A ze všech sil se snaží, aby mohla zůstat nablízku své sestřičce, se kterou jsou nerozlučná dvojka. Maminka zatím kvůli péči o Jasmínku nepracuje, příjem do rodinného rozpočtu tak zajišťuje pouze tatínek.

Aby se Justýnky stav nezhoršoval, cvičí s ní rodiče už od jejích 10 měsíců podle Vojtovy metody. Justýnka má za sebou také dvě operace, které jí pomohly k lepšímu fungování zkrácených svalů. Od 3 let s ní rodiče jezdí několikrát ročně na kliniku AXON v Praze, kde se Justýnce věnují a pomáhají jí s protažením zkrácených svalů a posilněním ochablého svalstva. Díky tamějším rehabilitacím udělala Justýnka ve svých 4 letech první samostatné kroky, z čehož měla celá rodina obrovskou radost. Její chůze je zatím velmi nestabilní, ale zlepšuje se to. Rodiče by jednou rádi dosáhli toho, aby mohla jít Justýnka třeba s dětmi na procházku. To však předpokládá tvrdou práci, hodně cvičení a posilování.

Justýnka by nyní měla opět absolvovat rehabilitační pobyt na klinice AXON, v současné době na něj ale v rodinném rozpočtu nezbývají peníze. Maminka se proto obrátila na Patrona dětí, kde věříme, že se nám společnými silami potřebnou částku podaří vybrat. Pomůžete?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě