Aby Kačenka mohla psát úkoly do školy

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook, dar zajišťuje MALL.cz

Obrázek daru
Hana Dubová
Patron příběhu

Hana Dubová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

S rodinou Kačenky se znám od dětství. Podávám pomocnou ruku, když je Kačenka s maminkou v nemocnici. Navzdory svému postižení je to veselá a čilá holčička, která by chtěla dělat všechno, co její zdravé dvojče, ale bohužel to není možné. Jsem ráda, že existují organizace jako tato, které nemocným dětem pomáhají, když na to jejich maminky nestačí. Děkuji mnohokrát.

Společně jsme vybrali
celou částku 5,989 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh své dcery Kačenky, která se narodila se vzácnou vrozenou vadou

Kačenka a její dvojče Monika se mi narodily předčasně. Obě byly droboulinké a musely bojovat o své místo ve světě. Monika je naštěstí zdravá jako řípa, ale Kačenka bohužel takové štěstí neměla. Po porodu nevážila ani kilo a lékaři u ní zjistili vzácnou vrozenou vadu jménem VACTERL syndrom, která se projevuje vrozenými vadami končetin a přidruženými postiženími.

Kačence je dnes jedenáct a je na mé pomoci zcela závislá, dělá, co může, aby se vyrovnala svým vrstevníkům. Nestačí jim a je to těžké, neustále se ptá, proč ji muselo něco takového potkat. Musím jí každý den píchat růstový hormon, kvůli plastice konečníku je na plenách, má poruchu sluchu… Prodělala mnoho operací a musíme neustále jezdit po doktorech, takže hodně zameškává školu.

Musí se často učit doma nebo v nemocnici, ale bohužel je hodně úkolů na internetu a Kačenka nemá vlastní notebook, který je k vypracování online úkolů nutný. Vím, že ho nutně potřebuje, ale jako matka samoživitelka si ho nemůžu dovolit. A nesmím zapomínat na Moniku, která má také své potřeby. Žádám proto o pomoc touto cestou a za jakýkoliv příspěvek na notebook pro Kačenku budu moc vděčná. Její život by byl opět o trochu lehčí.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě