Aby Kačenka zvládala běžné věci snadněji

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

asistenční službu

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Novotná
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Novotná

sociální pracovnice v organizaci Křesadlo HK

Komentář patrona

S Kačenkou jsem se seznámila před několika měsíci, kdy se na naši organizaci Křesadlo HK obrátila její maminka s žádostí o pomoc. Začala jsem za nimi proto společně s kolegou pravidelně dojíždět. Maminka i Kačenka si v životě prošly opravdu velkými obtížemi, vše se ale snaží společně překonat. Jsou na sebe hodně citově fixované. Finanční péče o Kačenku je opravdu náročná, proto je pro maminku prakticky nemožné našetřit na cokoliv nad rámec běžných výdajů. Asistenční služba pomůže Kátě zvládat každodenní činnosti. Proto prosíme společně s maminkou o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Káti

Káčenka miluje zvířátka a počítače. Trpí autismem. Má jako jednu z mnoha diagnóz otočený spánkový rytmus. Usíná v šest hodin ráno a budí se ve tři hodiny odpoledne. To mi znemožňuje jít do práce. Má čtvrtý stupeň postižení a třetí stupeň ZTP/P. Naše rodina žije jen z příspěvku na péči, příspěvku na bydlení, přídavků na děti, příspěvku na phm, hmotné nouze doplatku na bydlení a výživného na dceru. V současné době nás tíží problém s hrazením nájemného. Po rozvodu jsem byla nucena se vystěhovat z domu, kde jsme bydleli 25 let a najít velice rychle pronájem odpovídající původnímu domu, kde dcera Kačenka vyrůstala. Z lékařského hlediska musí dům odpovídat dispozičně domu, ve kterém Kačenka vyrůstala, kde se orientuje a je zvyklá. Měla tam domácí školu, dětský pokoj a podobně.

Bohužel adekvátní bydlení v současné podobě, kde nyní již třetím rokem s dcerou žijeme, je s částkou měsíčního nájmu 20 000,- Kč téměř likvidační. Moc jsem Vás chtěla poprosit o příspěvek na asistenční službu v domácím prostředí. Bohužel mi na něco takového již nezbývají peníze. A nemohu od dcery ani na krok. Je pro mne problémem nákup, návštěva lékaře či úřadu.

Jméno dívky bylo na přání maminky změněno.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě