společně za
lepší dětství

Otevřít menu Zavřít menu

Aby Kačenka zvládala běžné věci snadněji

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

asistenční službu

Obrázek daru
Mgr. Kateřina  Novotná
Patron příběhu

Mgr. Kateřina Novotná

sociální pracovnice v organizaci Křesadlo HK

Komentář patrona

S Kačenkou jsem se seznámila před několika měsíci, kdy se na naši organizaci Křesadlo HK obrátila její maminka s žádostí o pomoc. Začala jsem za nimi proto společně s kolegou pravidelně dojíždět. Maminka i Kačenka si v životě prošly opravdu velkými obtížemi, vše se ale snaží společně překonat. Jsou na sebe hodně citově fixované. Finanční péče o Kačenku je opravdu náročná, proto je pro maminku prakticky nemožné našetřit na cokoliv nad rámec běžných výdajů. Asistenční služba pomůže Kátě zvládat každodenní činnosti. Proto prosíme společně s maminkou o pomoc u Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 23,040 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Káti

Káčenka miluje zvířátka a počítače. Trpí autismem. Má jako jednu z mnoha diagnóz otočený spánkový rytmus. Usíná v šest hodin ráno a budí se ve tři hodiny odpoledne. To mi znemožňuje jít do práce. Má čtvrtý stupeň postižení a třetí stupeň ZTP/P. Naše rodina žije jen z příspěvku na péči, příspěvku na bydlení, přídavků na děti, příspěvku na phm, hmotné nouze doplatku na bydlení a výživného na dceru. V současné době nás tíží problém s hrazením nájemného. Po rozvodu jsem byla nucena se vystěhovat z domu, kde jsme bydleli 25 let a najít velice rychle pronájem odpovídající původnímu domu, kde dcera Kačenka vyrůstala. Z lékařského hlediska musí dům odpovídat dispozičně domu, ve kterém Kačenka vyrůstala, kde se orientuje a je zvyklá. Měla tam domácí školu, dětský pokoj a podobně.

Bohužel adekvátní bydlení v současné podobě, kde nyní již třetím rokem s dcerou žijeme, je s částkou měsíčního nájmu 20 000,- Kč téměř likvidační. Moc jsem Vás chtěla poprosit o příspěvek na asistenční službu v domácím prostředí. Bohužel mi na něco takového již nezbývají peníze. A nemohu od dcery ani na krok. Je pro mne problémem nákup, návštěva lékaře či úřadu.

Jméno dívky bylo na přání maminky změněno.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě