Aby Kubík lépe chápal svět kolem sebe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Mgr. Veronika  Strenková
Patron příběhu

Mgr. Veronika Strenková

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Kubíkova rodina využívá službu rané péče již druhým rokem. Kubík má diagnostikovaný infantilní autismus s těžkou poruchou komunikace. Rodina bydlí v domě prarodičů, protože v současné době rekonstruují byt - Kubík totiž potřebuje nerušený prostor pro své aktivity a odpočinek. V rodině žije také Kubíkova devítiletá sestřička. Maminka bohužel nemůže pracovat, protože se doma stará o Kubíka. Vzhledem k tomu, že Kubík ve školce nejí, musí ho vyzvedávat brzy, takže nástup do zaměstnání je pro ni v tuto chvíli nereálný. Finanční situace rodiny však pokryje pouze základní provoz, další výdaje jsou hrazeny z úspor. Na iPad už rodině peníze nezbývají.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,057 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka napsala příběh svého Kubíka

Pochopit, co se mému téměř pětiletému synovi odehrává v hlavě, je občas nad mé síly. Žije ve světě, kterému příliš nerozumím. I když se moc snažím nahlédnout, jak prožívá a vnímá různé věci, myslím, že se mi to moc nedaří. Můj Kubík je totiž autista trpící neurologickou poruchou centrálního nervového systému.

Už odmalička byl jiný než ostatní děti. První příznaky autismu jsme zpozorovali záhy po narození – Kubík se na nás vůbec nedíval. Později také odmítal jíst většinu potravin, dostat do něj normální jídlo bylo téměř nemožné. Oblíbil si pouze řízky a piškotové lodičky, a to mu bohužel zůstalo doteď. Jiné jídlo do něj nedostaneme. Od září roku 2017 chodí do speciální školky, kde se mu moc líbí. Jeho stav se tam hodně zlepšil, ale kvůli své vášni pro řízky a neochotě jíst cokoli jiného ho musím vyzvedávat už před obědem. Je to šílené.

Dříve Kubíka také hodně trápila nespavost. Celé noci nám probděl a proplakal. To se ale naštěstí zlepšilo a až na pár špatných dnů teď spí dobře. Nyní nám dělá velké starosti to, že náš syn nemá pud sebezáchovy. Musíme ho neustále hlídat, hlavně venku, aby si nějak neublížil. Kubík zatím nosí plenky, nemluví, nekomunikuje. Zjistit, co si přeje a nepřeje, je tak hodně těžké. Lékaři nám říkají, že se jeho stav zlepší, ale je to běh na dlouhou trať. Nepřestáváme však doufat ve zlepšení.

Na doporučení neurologa i naší logopedky jsme se dozvěděli o výukové metodě pomocí iPadu. Ten je prý pro autistické děti výbornou pomůckou, která výrazně napomáhá k rozvoji a zlepšení jemné motoriky. Díky iPadu je možné autistickým dětem vysvětlovat situace, které běžně nejsou schopné pochopit. Moc bych si takový iPad pro Kubíčka přála, ale jeho pořizovací cena je pro nás příliš vysoká. Proto bych chtěla moc požádat o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě