Aby Kubík začal komunikovat se svým okolím

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školkovné v ABA školce na 3 měsíce

Obrázek daru
Bc. Daniela  Sršňová
Patron příběhu

Bc. Daniela Sršňová

poradkyně rané péče

Komentář patrona

Za Kubíkem a jeho rodiči jezdím jako poradkyně rané péče, takže vím, jakým obtížím musí čelit. Největší těžkosti Kubík zažívá v oblasti komunikace, chování a sociální interakce. S tím by mu mohli pomoci ve speciální školce, která se zaměřuje na rozvoj dětí s autismem a dětí s různými neurovývojovými vadami. K učení těchto dětí využívají tzv. ABA terapii, která pomůže posílit oslabené funkce, jako jsou učení, interakce, sociální dovednosti a komunikace. Protože se ale jedná o soukromou školku s nemalým školkovným, prosí rodiče o pomoc s úhradou školky vás.

Společně jsme vybrali
celou částku 36,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svého malého synka

Kubík přišel na svět v létě roku 2015 jako zdravý a krásný kluk. V listopadu 2016 ale podstoupil očkování vakcínou Priorix, což zcela změnilo životy nás všech. Bezprostředně po očkování totiž došlo k zastavení vývoje našeho chlapečka. Šest týdnů jsme sledovali, jak jen apaticky sedí a pohupuje se. Když jsme to chtěli řešit s dětskou lékařkou, odbyla nás s tím, že máme být rádi, že to dopadlo takhle. Mohlo prý být ještě hůř. Pořád nerozumím tomu, jak tehdy mohla něco takového vůbec říct.

Z Kubíka je dnes usměvavý kluk, který však nemluví, nosí plenky, sám se nenají, neoblékne a nechce chodit. Začal docházet do střediska respitní péče, a to vždy v úterý a ve čtvrtek na tři hodiny, díky čemuž si my, jeho rodiče, můžeme na chvilku odpočinout.

Kubík je už nicméně ve věku, kdy by měl začít chodit do školky. Běžnou školku bohužel nezvládne, proto bychom ho rádi zapsali do ABA školky, která je zaměřená na děti s autismem a jinými neurovývojovými poruchami. Školka využívá tzv. ABA terapii, která u dětí eliminuje nežádoucí chování, učí je novým dovednostem (např. sebeobsluhu) a zlepšuje komunikaci, učení a sociální interakci – a o to nám jde především. Naším největším přáním je to, aby s námi Kubík komunikoval, což se zatím nedaří.

Věříme, že ABA školka Kubíkovi poskytne účinné terapie a nám, jeho rodičům, metodické vedení. Protože se ale jedná o soukromou školku, musíme si za ni samozřejmě zaplatit. Měsíční školkovné však stojí 12 000 korun, což si momentálně nemůžeme dovolit. A proto vás moc prosíme o pomoc. Pokud začneme na Kubíkově rozvoji intenzivně pracovat už teď, kdy je ještě malý, má naději, že v budoucnu bude žít alespoň trošku normálním životem. Sami mu ale odbornou péči dopřát nedokážeme.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě