Aby Lara mohla jednou tančit

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

intenzivní program pohybové terapie KLIM-THERAPY na 4 týdny

Obrázek daru
Miroslava Kubschová
Patron příběhu

Miroslava Kubschová

rodinná přítelkyně

Komentář patrona

Pro Laru jsem tetou a kamarádím se s její maminkou. Je to velice chytrá a šikovná holčička. Žije sama s maminkou, na které je zcela závislá. Lara nechodí, jen s dopomocí další osoby. Stále však cvičí a krůček po krůčku se zlepšuje. Věřím, že se do budoucna bude pohybovat sama, a to i díky lázním a speciálnímu programu KLIM-THERAPY, který jí velmi pomáhá. Již několikrát tento program absolvovala a výsledky jsou na její chůzi pokaždé znát. Pro její maminku jako samoživitelku je to ale příliš finančně náročné. Tímto bych Vás chtěla požádat o finanční pomoc s hrazením KLIM-THERAPY. Pomozme prosím Laře, aby se jednou mohla sama hýbat.

Společně jsme vybrali
celou částku 59,120 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Na terapii, která Laru rozpohybuje

Moje jedenáctiletá dcerka Lara navštěvuje 4. třídu základní školy pro tělesně postižené při Jedličkově ústavu v Liberci. Má jeden velký sen - stát se baletkou. A já se snažím udělat vše, abych jí její sen alespoň částečně mohla splnit.

Lara se měla narodit jako zdravé miminko, při porodu ale došlo ke komplikacím. I přes počáteční obtíže jsem však z nemocnice odcházela s tím, že je Lara naprosto v pořádku. To se během několika měsíců bohužel změnilo. Lékaři jí diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu - spastickou diparézu. V jejím případě se jedná o specifickou mozečkovou formu, kdy je v mozku nejvíce zasažen mozeček a centrum rovnováhy, což se projevuje zejména při chůzi. Objevila se u ní také těžká oční vada. Chybí jí duhovka v obou očích, je světloplachá, krátkozraká a má 5 dioptrií. Do svých dvou let neseděla, neplazila se, nechodila ani nemluvila.

Později jsme spolu začaly cvičit Vojtovu metodu, rehabilitovat pomocí jízdy na koních a plavání, procvičovaly jsme logopedii. Po dvou letech intenzivní práce se Lara hodně motoricky zlepšila. Sama si sedla a začala se plazit po břiše.

Když měla pět let, náhodou jsem objevila novou metodu rehabilitace TheraSuit, která využívá tzv. kosmický obleček. Zjistila jsem, že dobře funguje na její narušenou rovnováhu. Díky tomuto cvičení jde moje holčička pomalu dopředu. Nyní už sedí, leze, vydrží chvilku sama stát a ujde několik metrů. Stále ale velmi bojujeme s nekontrolovatelnými a nebezpečnými pády. Lara totiž nemá žádné obrané reflexy, proto musí mít neustálý dohled jiné osoby.

Nyní sháníme finanční prostředky na měsíční rehabilitační pobyt KLIM-THERAPY v lázních Klimkovice. Bohužel žijeme bez tatínka a já nejsem sama schopná rehabilitace financovat. Lara je navíc potřebuje minimálně 2x do roka. Pomůžete nám?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě