Aby Lukášek zapomněl na svá trápení a víc se smál

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

psychoterapeutická sezení

Obrázek daru
Marie Poledníková
Patron příběhu

Marie Poledníková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Lukáška, jeho mladšího bratra Honzíka a jejich náhradní maminku znám jako jako sociální pracovnice. Vlastní rodiče se o tyto děti nedokázali postarat. Při vší smůle měli chlapci kapičku štěstí. V dětském domově si je oblíbila jejich vychovatelka. Žijí teď v pěstounské péči hodné tety a poprvé v životě poznali opravdovou rodinnou lásku, jistotu a bezpečí. Lukáš má nefunkční obě ledviny. To vše, spojeno se vzpomínkami na nehezkou minulostí v původní rodině, zanechalo negativní dopad na psychice. K tomu je velmi nemocný a musí dojíždět s pěstounkou třikrát týdně na dialýzu. Pěstounka spolupracuje s psycholožkou. Pravidelná setkávání celkové rozpoložení Lukyho velmi zlepšují. Psychoterapie je ovšem finančně náročná a pěstounka si je nemůže dovolit platit. Je velice žádoucí, aby Lukáš i pěstounka v terapiích a konzultacích pokračovali, a proto se na vás obracíme s prosbou o podporu.

Společně jsme vybrali
celou částku 8,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Pěstounka vypráví o Lukáškovi

Luky je takový můj malý osud. V dětském domově jsem jako vychovatelka pečovala o řadu dětí. Byl mezi nimi i jeden droboučký, plachý chlapeček. Vyděšené ptáčátko. Postupně přicházel o funkčnost obou svých ledvin a já k němu velmi přilnula. Spolu s Lukáškem do domova přišel i jeho mladší bratr Honzík. I ten je moc milý. Rozhodla jsem se vzít si oba do pěstounské péče. Ze začátku bylo na obou sourozencích vidět, že nemají důvěru k lidem. Docházela jsem s nimi za psycholožkou, která mi vysvětlila, co se s chlapci z psychologického hlediska stalo. Jak je potřeba k nim přistupovat. Po měsících práce začali Luky i jeho bráška ožívat a smát se. Vyhráno ale není. S Lukášem kvůli nefunkčním ledvinám dojíždím třikrát týdně do nemocnice. Jeho zdravotní stav vyžaduje speciální dietu, omezený pitný režim. Potřeboval by další terapeutická sezení. Ta už ale platit sama nezvládám.

Pomozme prosím Lukáškovi společně, aby překonal své nezasloužené ošklivé vzpomínky a začal se ze života konečně víc radovat.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě