Aby Mareček dokázal "mluvit" s lidmi kolem sebe

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

iPad; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Pavlína  Blažková, DiS.
Patron příběhu

Pavlína Blažková, DiS.

poradce rané péče

Komentář patrona

S rodinou spolupracuji přes ranou péči. Marečka učím znakovat, aby se mohl domluvit se svým tatínkem. Mareček je chlapec, který má tracheostomii a srdeční vadu, nedokáže se dorozumět slovy. Nyní komunikuje jen s otcem pomocí znakového jazyka, ale bude to chtít ještě spoustu práce, než si bez problémů porozumí. V září Mareček nastoupí do běžné základní školy, kde sice bude mít svého asistenta, ale nevíme, jak na tom bude se znakovou řečí. V komunikaci s paní učitelkou i spolužáky by mu velmi pomohla aplikace pro iPad s názvem Klábosil, která by společné dorozumívání se hodně usnadnila. Koupě iPadu je ale nyní mimo finanční možnosti tatínka.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,993 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh, který Marečkovi napsal sám osud

Sedmiletý Mareček má rád vše, co se týká lega. Vydrží si z něj skládat celé hodiny. Užívá si také jízdu na kole a sledování pohádek. Je to drobný, ale houževnatý chlapeček s krásným úsměvem.

Když se Mareček narodil, lékaři u něj bohužel zjistili vrozenou srdeční vadu. V průběhu dvou let potom podstoupil dvě operace srdce. Při druhé mu byla zavedena tracheostomická kanyla, která zajišťuje průchodnost Marečkových dýchacích cest. Proces dýchání tak u něj zajišťuje pouze tato kanyla. Prakticky to znamená, že Mareček nemůže dýchat nosem ani pusou, tudíž nedokáže ani mluvit.

Srovnat se s Marečkovým onemocněním bylo pro rodinu těžké. Největší rána však přišla v době, kdy měl Mareček 5 let. Tehdy zemřela jeho milovaná maminka. Od té doby žije malý smíšek jen s tatínkem a starším bráškou. Všichni společně se učí znakovou řeč, aby spolu dokázali mluvit.

Protože v září nastupuje Mareček do běžné základní školy, potřeboval by iPad se speciální aplikací s názvem Klábosil. Ta by mu usnadnila komunikaci s paní učitelkou a se spolužáky, u kterých je pravděpodobné, že znakovou řeč nebudou znát. Ve škole k sobě bude mít vlastního asistenta, ale ani tady není jisté, jak na tom jeho asistent se znakováním bude. Občas se stává, že Mareček ukáže gesto, které si sám vymyslel nebo upravil, a kterému tatínek ani nikdo jiný nerozumí. Marečka to rozruší, stáhne se do sebe a nechce dál komunikovat. Speciální aplikace na iPadu by všechna tato komunikační nedorozumění mohla vyřešit. Tatínek si ale nákup iPadu v žádném případě nemůže dovolit. Pomůžeme jim?

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě