Aby měl Daliborek kde bydlet

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci a první nájem

Obrázek daru
Bc. Leona  Sárköziová
Patron příběhu

Bc. Leona Sárköziová

sociální pracovnice

Komentář patrona

Malý Daliborek je zdravý a milý chlapec, jeho otec však o něj už od jeho narození nejeví zájem a finančně na jeho výchovu nepřispívá. Maminka byla nedávno nucena opustit stávající bydlení a nastěhovat se k rodičům, protože by nezvládla hradit náklady spojené s bydlením. Spolupracujeme spolu v rámci sociální asistence, kdy jí pomáháme řešit její tíživou sociální situaci. Maminka je na rodičovské dovolené a pobírá dávky státní sociální podpory. Příležitostně si přivydělává na brigádách a snaží se odkládat si peníze na kauci na byt. Naše služba jí poskytuje potravinovou a hygienickou pomoc, aby na kauci ušetřila rychleji. Maminka si totiž teď nepřeje nic jiného, než se odstěhovat do bytu, kde Daliborkovi vytvoří stabilní a bezpečný domov. Protože jde však šetření na kauci vzhledem k jejím nízkým příjmům opravdu pomalu, rozhodla se požádat o finanční příspěvek Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 18,800 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Daliborka, který s maminkou hledá nový domov

Daliborek je malý rarášek, který miluje vodu, a každý večer nesouhlasí s tím, že musí ven z vany. Má také rád zvířátka a nejraději by měl doma, psa, kočku, rybičky, slona a žirafu. Během vánočních svátků oslaví své druhé narozeniny. Maminka by mu ráda uspořádala oslavu doma, problém je však v tom, že zatím žádné „doma“ nemají. Nyní spolu bydlí u maminčiných rodičů, odkud by se ale maminka chtěla co nejdříve odstěhovat. Snaží se ušetřit na kauci, protože však pobírá jen rodičovský příspěvek a přídavky na dítě, úspory rostou jen velmi pomalu. Příležitostně se sice snaží si přivydělávat na brigádách, většina peněz jde ale na péči o Daliborka.

Maminka dříve bydlela se svým partnerem, Daliborkovým otcem, který ji však fyzicky napadal. Měla strach, aby neublížil i Daliborkovi, a tak od něj musela utéct. Útočiště našla u rodičů, uvědomuje si však, že se se svým synkem musí co nejdříve osamostatnit. Rodiče jí finančně pomáhat nemohou.

Maminčiným jediným cílem, ke kterému se teď upíná, je tak najít a vytvořit Daliborkovi domov, kde se bude cítit bezpečně a kde bude konečně „doma“. A protože to teď sama nezvládne, pojďme jí s tím pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě