Aby měl doma Mireček svůj vlastní koutek

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

postel s matrací, psací stůl a židli; dar zajišťuje Maxmax.cz

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Pavlíčková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Pavlíčková

terénní sociální pracovnice

Komentář patrona

Mireček je šikovný a velmi živý kluk, rád hraje fotbal a chodí do skautu. Bydlí s maminkou, která statečně zvládá jeho diagnostikovanou poruchu pozornosti a hyperaktivity a hledá vždy podpůrné zdroje pomoci, jak syna co nejlépe podpořit v jeho rozvoji. Bohužel si společně prošli náročným obdobím, kdy od nich odešel Mirečkův tatínek a přestal se o syna zajímat. Maminka, i přes svůj nepříliš vysoký věk, má zdravotní potíže, prošla si 18 operacemi a pobírá invalidní důchod. Snaží se synkovi zajistit bezpečný a příjemný domov, jde to ale ztuha. Mirek s ní kupříkladu stále spí na jedné posteli, protože nemá vlastní postel. V bytě dokonce není ani psací stůl a židle. Zvyšující se školní nároky a stoupající věk Mirečka však vyžadují, aby se postupně začal osamostatňovat a měl své domácí místo pro seberealizaci. Mireček si vybavený pokojík sám moc přeje a díky vaší podpoře bychom mu tohle přání mohli splnit.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,736 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh hyperaktivního Mirečka

Mireček je desetiletý hyperaktivní kluk, se kterým to maminka nemá vůbec snadné. Kromě hyperaktivity má totiž diagnostikovanou poruchu pozornosti a snížený práh citlivosti. Maminka ho podporuje ve všemožných sportovních aktivitách, a protože je šikovný, reprezentuje v některých z nich svoji školu. Ze všeho nejraději ale chodí hrát fotbal, kde se pod vedením trenéra učí disciplíně a dodržování povinností, s čímž mívá problémy. Oblíbil si také parkour a čas trávený ve skautu.

Mirek potřebuje pevně nastavené hranice a trvání na jejich dodržování. Protože je však maminka na péči o něj sama, je to pro ni těžké. Kromě Mirečkovy výchovy totiž dennodenně řeší, jak vyjde s penězi a zda zvládne zaplatit vše potřebné. Její příjem tvoří výživné od Mirečkova otce, invalidní důchod a peníze z brigád. I přesto ale v rodině finance chybějí. Maminka by ráda pracovala víc, její zdravotní omezení jí to však neumožňují.

Rodina bydlí v pronajatém bytě, za který jsou moc vděční. Jeho stav je sice žalostný, ale je to střecha nad hlavou. Maminka využívá pomoc a podporu terénní sociální pracovnice, která jí pomáhá zlepšovat podmínky, v nichž žijí, a zároveň Mirka podporuje v jeho zájmových aktivitách a rozvoji. Od ní se také maminka dozvěděla o Patronovi dětí a rozhodla se požádat o pomoc.

Mireček bohužel nemá pořádnou postel, psací stůl ani židli. Přitom si moc přeje koutek, který by byl jen jeho a kde by měl vystavené všechny své sportovní medaile a trofeje. V maminčiných finančních možnostech bohužel není mu takový koutek dopřát, proto prosí o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě