Aby měl Roman pořádné školní pomůcky

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

školní pomůcky a boty na tělocvik; dar zajišťuje Sevt.cz a Mall.cz

Obrázek daru
Michaela  Mácová
Patron příběhu

Michaela Mácová

pracovnice v sociálních službách

Komentář patrona

S Romanovou maminkou spolupracuji jako zaměstnanec neziskové organizace Romodrom o.p.s. Roman pochází z velmi chudého prostředí. Žije pouze s matkou, která nepobírá žádné dávky. Bydlí v jedné místnosti bez elektřiny, vody i plynu. Matka pracuje pouze na poloviční úvazek (ze zdravotních důvodů) a pobírá přídavky na dítě. Romanovi bohužel nedokáže uhradit náklady spojené se školní docházkou. Chlapec nemá základní školní pomůcky, z finančních důvodů nemůže jezdit na školní výlety a akce spojené se školou. Kvůli nedostatku peněz nechodí ani na obědy ve školní jídelně. Příspěvek na pořádné školní potřeby dá Romanovi možnost řádně plnit své školní povinnosti a zároveň zlepší jeho pozici ve škole. Bude se méně cítit jako outsider.

Společně jsme vybrali
celou částku 2,882 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Romana, který bydlí v domě bez vody a elektřiny

Třináctiletý Roman bydlí se svojí maminkou v malém domě o jedné místnosti, kde není elektřina, voda ani plyn. K dispozici mají jen suchý záchod. Romanova maminka vykonává veřejně prospěšné práce a pobírá přídavky na dítě. Bohužel její příjem nedokáže pokrýt ani základní potřeby.

Roman za tuhle situaci nemůže. Ve svém věku by se měl věnovat škole, kamarádům a svým koníčkům. Místo toho se trápí tím, že nemá ani to nejzákladnější. Do školy chodí s nevyhovujícími školními potřebami, nikdy nejezdí na výlety a školní exkurze, nechodí do kroužků. Cítí se méněcenný, a to není správné.

Roman nutně potřebuje nové školní pomůcky a boty na tělocvik. Bez naší pomoci však nic z toho mít nebude. Pojďme mu společně pomoci.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě