Aby měla Danielka konečně stabilní domov

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

kauci na byt

Obrázek daru
Mgr. Petra  Nováková
Patron příběhu

Mgr. Petra Nováková

sociální pracovnice programu Sociální asistence a poradenství

Komentář patrona

Jsem pracovnice sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi a s Danielčinou maminkou pracuji už rok. Na počátku naší spolupráce bydlela Danielka s maminkou v azylovém domě, dnes však žijí ve startovacím bytě. V tomto bytě ale mohou zůstat jen do konce září, proto se maminka snaží najít vhodný byt k pronájmu, kde by mohla s dcerou dlouhodobě zůstat. Nedaří se jí však uspořit peníze na požadovanou kauci. I když pracuje, po úhradě toho nejnutnějšího jí už žádné peníze nezbydou. Rozhodla se proto zkusit své štěstí a poprosit o finanční příspěvek dárce Patrona dětí. Danielka se v září chystá do 1. třídy, proto je potřeba, aby měla klid na učení a přípravu. A maminka si moc přeje, aby se svojí dcerkou konečně bydlely někde, kde se budou moci opravdu zabydlet. Pojďme jim s tím pomoci.

Společně jsme vybrali
celou částku 10,000 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka samoživitelka hledá nové bydlení pro sebe a svoji dcerku

Jsem maminkou šestileté Danielky, která si moc užívá čas strávený ve školce. Doufám, že ji stejné nadšení bude provázet i ve škole, kam v září nastupuje. Danielka ráda jezdí na kole a zpívá, takže je klidně možné, že mám doma budoucí slavnou cyklistku nebo zpěvačku.

S Danielkou jsme ještě nedávno bydlely v azylovém domě, teď už ale žijeme ve startovacím bytě. Bohužel tady nemůžeme zůstat dlouho, takže momentálně usilovně hledám nový byt. Problémem je pro mě však počáteční kauce, na kterou nejsem schopná ušetřit. Jakmile totiž poplatím všechny nutné výdaje za současné bydlení a potraviny, žádné peníze mi z výplaty nezbydou.

I když pro mě není snadné žádat o pomoc, rozhodla jsem se obrátit na Patrona dětí. Stěhování nás s Danielkou čeká už zanedlouho, jenže bez úhrady kauce nám byt nikdo nepronajme. Proto vás moc prosím o příspěvek právě na kauci na byt. Mým největším přáním je vytvořit Danielce hezký a bezpečný domov, v tuto chvíli to ale sama nezvládnu.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě