Aby měla Desanka ve škole vše potřebné

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

notebook; dar zajišťuje Mall.cz

Obrázek daru
Petra  Lišková
Patron příběhu

Petra Lišková

pracovnice neziskové organizace

Komentář patrona

Desanka je mladá nadaná dívka, která je velice motivovaná ke studiu na střední škole. Dokázala si opravit prospěch a připravit se na přijímací zkoušky tak dobře, že byla přijata na obě střední školy, na které se hlásila. Je to uvědomělá, samostatná a zralá slečna, a ač její rodinná situace není jednoduchá, snaží se a je optimistka. Velkou oporou je Desance její maminka, která je na svoji dceru moc pyšná. Desanka bude ke svému studiu na střední škole potřebovat notebook, v rodinném rozpočtu na něj ale nejsou peníze. Maminka se proto rozhodla požádat o pomoc Patrona dětí.

Společně jsme vybrali
celou částku 7,201 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh Desanky, která to neměla v životě vůbec snadné

Ráda bych Vám představila příběh svojí patnáctileté dcery Desanky. Její dětství nebylo nikdy jednoduché, prala se a stále pere se spoustou problémů, které nyní řeší se svojí psycholožkou. Přeji si, aby se co nejdřív cítila lépe. Když bude šťastná ona, budu šťastná i já.

Dvanáct let s námi žil Desančin otec, který pil, byl násilnický, často nepracoval. A když už náhodou nějakou práci měl, celou výplatu venku propil. I přes to všechno ho Desanka milovala. Když od nás jednoho dne odešel, byl to pro ni takový otřes, že si začala ubližovat a řezat se do rukou.

V současné době žijeme v rozestavěném domě. Původně to bývala chata, kterou jsme se rozhodli přeměnit v rodinný dům. Pro rekonstrukci jsme ale zvolili špatnou firmu, která nás okradla téměř o 263 000 korun. Abychom dům alespoň zastřešili, musela jsem si vzít vysokou půjčku, kterou platím společně s hypotékou.

Kvůli tomu, že počítám každou korunu, bohužel nemohu Desance dopřát vše, co potřebuje. Mám za sebou navíc operaci nádoru na mozku a byl mi přiznán invalidní důchod. I když mám ještě práci na částečný úvazek, na spoustu věcí mi nezbývají peníze.

Desanka letos nastupuje na svoji vysněnou střední školu. V požadavcích má škola uvedeno, že každý student potřebuje vlastní notebook, na kterém bude zpracovávat domácí úkoly a různé projekty. Desance se ale její notebook rozbil a na nový nemáme peníze. Zvládli jsme nakoupit potřebné učebnice, sešity i školní pomůcky, na notebook nám ale nezbylo. Proto moc prosím o pomoc vás.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě