Aby měla dvojčátka s maminkou kde bydlet

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

nájem na 3 měsíce

Obrázek daru
Mgr. Jaroslava  Bicková
Patron příběhu

Mgr. Jaroslava Bicková

sociální pracovnice

Komentář patrona

Maminka je od června 2017 uživatelkou naší sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. O své dcery se stará sama. Pracuje na zkrácený úvazek v zaměstnání, které je sice pod její kvalifikací, ale prioritní je pro ni zajistit potřeby svých dětí. Péče o dcerky je náročná z pohledu nákupu edukačních pomůcek, speciálních botiček a rehabilitačních pomůcek, ale samozřejmě i z pohledu času, který maminka tráví u lékařů a na rehabilitacích se svojí nemocnou dcerkou. Maminka si také příležitostně přivydělává na brigádách, ale děvčátka snáší odloučení od ní velmi těžce. Maminka se velmi snaží všechno zvládnout sama, ale nyní potřebuje naši pomoc.

Společně jsme vybrali
celou částku 13,842 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Maminka vypráví příběh svých dvojčátek

Jsem maminkou dvou krásných čtyřletých dvojčátek, Natalli a Nelly. Žijeme samy, jejich otec mě opustil už v době těhotenství. Od té doby v našich životech nijak nefiguruje.

I když jsou holčičky mojí radostí, péče o ně není jednoduchá. Obě dvě jsou totiž nemocné, mají diagnostikovanou epilepsii a mozečkův syndrom (problém se stabilitou, koordinací a pohybem). Hůř chodí, třesou se, mají potíže s jemnou a hrubou motorikou. Projevuje se u nich také opožděný psychomotorický vývoj. Pravidelně spolu ale cvičíme a rehabilitujeme a já věřím, že se jejich stav určitě zlepší.

Abych dokázala skloubit práci s péčí o dcery, pracuji pouze na částečný úvazek. Protože si kvůli složité životní situaci nemohu dovolit příliš si práci vybírat, vykonáván nyní zaměstnání, které je pod mojí kvalifikací. Ze všeho nejdůležitější je pro mě však to, abych svým holčičkám zajistila vše potřebné. Někdy je musím z různých důvodů vyzvedávat dřív ze školky a ne každý zaměstnavatel mi v tomhle dokáže vyjít vstříc. Holčičky jsou pro mě ale na prvním místě. Všechno ostatní se jim musí podřídit.

Dvojčata začala v loňském roce chodit do školky (zatím jen na dopoledne). Postupně si tam zvykají, ale aklimatizace jim vždy trvá poměrně dlouho. Mají tam k sobě asistentku pedagoga, která jim pomáhá.

Naše finanční situace není veselá. Léčba mých holčiček stojí nemalé peníze (pořizujeme brýle, ortopedické pomůcky atd.), dojíždíme na pravidelné kontroly k lékařům a na rehabilitace. Není to pro mě jako pro samoživitelku snadné. Teď jsme v situaci, kdy peníze opravdu docházejí. Proto jsem se obrátila na Patrona dětí a prosím o pomoc s placením nájmu. Pokud teď totiž zaplatím nájem, nezůstanou mi žádné peníze na léčbu mých dcer.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě