Aby měla Eliška ve školce vše potřebné

Obrázek příběhu
Přispívali jste na

výbavu do školky (bačkory, 2x legíny, 2x tričko, tepláky, batůžek)

Obrázek daru
Rita Levinská
Patron příběhu

Rita Levinská

pracovnice Charity Přelouč

Komentář patrona

Pracuji jako vedoucí služby Podpora rodiny Charity Přelouč. Posláním naší služby je profesionální pomoc a podpora rodinám s nezaopatřenými dětmi v nepříznivé životní situaci, kterou nedokáží sami řešit. Chceme přispívat k obnovení základních funkcí rodiny a její samostatnosti. Prostřednictvím pracovníků služby nabízíme víru v dobro a naději tam, kde už nebyla. Služby poskytujeme terénní formou v domácím prostředí, ve vyhrazeném čase také v sídle služby ambulantní formou. Eliščina rodina s námi spolupracovala od roku 2015 do roku 2018. Jejich situace byla velmi nepříznivá, opakovaně se nedařilo nalézt vhodné bydlení. Maminka i tatínek však za dobu naší spolupráce udělali velké pokroky. Povedlo se jim změnit myšlení z původního "dejte nám" na "snažíme se starat sami". Rodina má dnes pronajatý malý byt, pravidelně hradí nájem i ostatní poplatky. Tatínek pracuje, maminka si nyní přivydělává ve veřejně prospěšných pracích. Ještě dlouho je ale budou dohánět hříchy minulosti. Exekuce z platu připravují rodinu o podstatné finanční částky, proto v současné době uvažují o podání žádosti o oddlužení. Objem peněz, se kterým rodina skutečně měsíčně hospodaří, jim nedovoluje tvořit si finanční rezervy a v případě kumulace potřeb dětí nejsou rodiče schopni je naplnit. Eliška je benjamínek rodiny, je milá, veselá. A protože bych jí přála hezké vybavení do školky, na které její rodiče nemají peníze, rozhodla jsem se stát patronkou jejího příběhu.

Společně jsme vybrali
celou částku 1,293 Kč

Děkujeme všem!

Sdílet příběh:

Příběh Elišky, jejíž rodina se nachází ve finanční tísni

Pětiletá Eliška je nejmladší z 8 sourozenců. Je kamarádská, společenská a má ráda zvířátka. Chodí do školky, kde se jí moc líbí. Má tam svoje kamarádky, se kterými se cítí dobře.

Eliščina velká rodina bydlí v pronajatém bytě. Aby doma vše fungovalo, všichni vědí, že musí plnit své povinnosti a navzájem si pomáhat. Tatínek chodí do práce a maminka si přivydělává na vedlejší pracovní poměr. Protože se ale potýkají s dluhy z minulosti, které musí splácet, není pro ně snadné dětem obstarat vše potřebné.

Nástup nového školního roku je pro Eliščiny rodiče noční můrou. Musí totiž zajistit pomůcky do školy a školky pro 6 dětí, což si v žádném případě nemůžou dovolit. Eliška potřebuje bačkůrky, tepláčky apod., její rodiče jí ale nic z toho pořídit nedokážou. Obrátili se proto na Patrona dětí, kde doufáme, že se nám společně podaří vybrat 1 293 korun, které školkáčkovi Elišce vystačí na pořízení všeho potřebného.

Na pomoc dětem putuje vždy 100 %
částky, kterou darujete.

Aktuálně čekají na vaši pomoc

Vyberte kraj na mapě